.

برگزاری برنامه‌های ویژه مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی در دهه پایانی ماه صفر

به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی، همزمان با دهه آخر صفر فعالیت‌های متنوعی برای زائران و مجاوران و ارادتمندان حضرت رضا(ع) در عرصه بین الملل اجرا می شود.

1397/8/8 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، غلامرضا کحلکی رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی بین الملل مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: این مجموعه هم راستا با دیگر نهادهای مختلف آستان قدس رضوی به منظور گرامیداشت دهه آخر صفر، برنامه‌های ویژه‌ای پیش بینی کرده است که برگزاری وبینارهای تخصصی و منبرهای مجازی برای شیفتگان حضرت رضا(ع) در کشورهای مختلف از آن دسته است.
کحلکی منبرهای مجازی را نوعی از وبینارهای مذهبی برای عموم علاقه‌مندان به حضرت رضا علیه السلام ذکر کرد و افزود: علاقه‌مندان امام هشتم(ع) با حضور درمساجد و مراکز اسلامی ازاجرای برنامه سخنرانان، مداحان و قاریان قرآن از حرم مطهر رضوی بهره مند خواهند شد.
وی با اشاره به خدمات گسترده مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی در این ایام گفت: برگزاری هفته های فرهنگ رضوی یکی از اقدامات برجسته این مجموعه در حوزه بین الملل است و هفته فرهنگ رضوی در واقع مجموعه برنامه هایی است که در یک بازه زمانی در خارج از کشور برای علاقه مندان حضرت رضا علیه السلام اجرا می شود و مشتمل بر برنامه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و همچنین خدمات مبلغین، آموزش مبلغین غیر بومی و همچنین برگزاری نشست های تخصصی و وبینارهای بین المللی در چارچوب این هفته های فرهنگی است.
وی افزود: هفته های فرهنگ رضوی در ایام پایانی دهه آخرماه صفر و ایام نزدیک به آن، در کشورهای سوریه، پاکستان عراق و تایلند برگزار می‌شود.
کحلکی با اشاره به چاپ تقویم بین المللی رضوی که به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس و با همکاری بنیاد پژوهش های اسلامی تهیه شده است، گفت: انتشار این تقویم از دیگر اقدامات این مجموعه به مناسبت گرامیداشت دهه آخر صفر است که در آن ضمن پرداختن به احادیث امام رضا(ع)، حرم مطهر رضوی، خدمات و توانمندی‌های آستان قدس رضوی به زبان های انگلیسی و عربی معرفی شده است.
رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی بین الملل مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: در این ایام کتاب «تبیان» را نیز منتشر خواهیم کرد، این کتاب اگرچه به زبان فارسی تجدید چاپ خواهد شد اما در تیراژ بالا به درخواست علاقه مندان معارف رضوی به کشور افغانستان ارسال خواهد شد تا در دست برادران افغان و شیفتگانی که اعلام نیاز کرده اند، قرار گیرد.
کحلکی کتاب «درس‌هایی از قرآن» استاد قرائتی را نیز از دیگر محصولاتی عنوان کرد که به زبان عربی و انگلیسی در حال ترجمه است و ابراز امیدواری کرد که بتوان تولید این محصول ارزشمند را نیز در این ایام نهایی کرد. وی ترجمه این کتاب به زبان های انگلیسی و عربی را از دیگر فعالیت های در دستور کار این مجموعه عنوان کرد که با همکاری بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در حال انجام است.
وی در خصوص برگزاری وبینارهای تخصصی افزود: این وبینارها در بستر اینترنت، برای گفت‌وگوی میان نخبگان بین المللی طراحی شده است و در چارچوب آن همه توانمندهای علمی ایران اسلامی و مشهد الرضا، فعالین علمی آستان قدس رضوی، فعالین فرهنگی مشهد الرضا و اندیشمندان در حوزه روابط بین الملل و ادیان و مذاهب به کار گرفته شده است و به همین منظور در دهه آخر صفر چندین وبینار با واتیکان، آلمان، اتریش، ایتالیا، تونس، عراق، سوریه، پاکستان و تایلند برگزار خواهد شد.
وی آموزش مبلغین را از دیگر اقدامات پیش بینی شده مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی عنوان کرد و گفت: مبلغین علاوه بر اعزام در چارچوب هفته فرهنگ رضوی به چند کشور در عرصه بین الملل نیز اعزام خواهند شد و این مبلغین در دهه آخرصفر پیام آور معارف رضوی خواهند بود و همچنین مبلغین بومی را در کشورهای مختلف آموزش خواهند داد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.