.

عزاداری «خیمه امت» ویژه دهه پایانی صفر در حرم رضوی برگزار می‌شود

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه آخر صفر، مراسم عزاداری همه روز در حرم رضوی برای زائران و مجاوران در قالب ویژه برنامه خیمه امت برگزار می‌شود.

1397/8/11 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام سیدجلال حسینی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: همزمان با دهه آخر صفر، مراسم عزاداری به صورت شبانه‌روزی در دارالقرآن کریم حرم رضوی واقع در صحن جمهوری برای زائران و مجاوران در قالب ویژه برنامه خیمه امت برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه زائران زیادی در ایام دهه پایانی صفر به حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شوند لذا برنامه خیمه امت به صورت شبانه‌روزی تدارک دیده شده است و هیئات مذهبی از سراسر کشور برای بهرمندی از این برنامه می‌توانند با حضور در صحن جمهوری و دارالقرآن کریم رضوی به اجرای مراسم، مرثیه‌سرایی و مداحی برای اهل‌بیت(ع) بپردازند.
حسینی افزود: قرائت قرآن، زیارت امین الله، زیارت رسول الله(ص) و امام حسن مجتبی(ع)، سخنرانی با موضوع سیره رفتاری و سیاسی رسول الله(ص) و امام رضا(ع)، مدیحه‌سرایی، روضه‌خوانی و سینه‌زنی از برنامه‌های خیمه امت به‌شمار می‌رود.
وی عنوان کرد: سال گذشته برنامه خیمه امت ویژه زائران ایرانی و غیرایرانی در رواق غدیر برگزار گردید که با استقبال زائران مواجه شد و امسال نیز این مراسم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ویژه زائران ایرانی در دارالقرآن کریم و ویژه زائران غیر ایرانی در رواق غدیر برگزار می‌شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: از سوی این معاونت برای دهه پایانی صفر برنامه های بسیاری تدارک دیده شده که طبق برنامه به صورت شبانه‌روزی از شام اربعین حسینی آغاز شده و تا شام شهادت امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.