.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی خبر داد؛

آمادگی کامل 15 پایگاه اورژانس حرم مطهر رضوی در ایام پایانی ماه صفر

مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی کامل 15 پایگاه اورژانس ثابت و سیار در حرم مطهر رضوی در ایام پایانی ماه صفر خبر داد.

1397/8/12 شنبه

حسن اخوان مهدوی مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: با توجه به حضور گسترده زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در ایام پایانی ماه صفر، 15 پایگاه فوریت‌های پزشکی به‌صورت شبانه‌روزی و رایگان در این ایام در اماکن متبرکه رضوی پذیرای بیماران نیازمند خواهند بود.
وی به فعالیت شبانه‌روزی هشت پایگاه اورژانس ثابت در طول سال در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) اشاره کرد و گفت: به منظور حفظ سلامتی مردم، پایگاه‌های اورژانس سیار به تعداد این پایگاه‌ها افزوده خواهد شد تا ارادتمندان این امام همام بدون دغدغه در مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر شرکت کنند.
اخوان مهدوی به فعالیت شبانه‌روزی دارالشفاء امام(ع) در دوربرگردان بست شیخ طوسی حرم مطهر رضوی اشاره و اضافه کرد: همچنین تعداد پزشکان و پرستاران این دارالشفاء در این ایام تقریباً دو برابر خواهد شد تا بیماران با آرامش بیشتری بتوانند از خدمات بخش‌های پزشکان عمومی، اورژانس، تزریقات، پانسمان، سرم‌تراپی و نوار قلب بهره‌مند شوند.
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی ابراز کرد: یک پایگاه درمانی با همکاری این مؤسسه و اداره فراشان حرم مطهر رضوی در راستای خدمات‌رسانی به زائران در سه روز پایانی دهه آخر صفر در مسیر جاده قوچان به مشهد مقدس برپا خواهد شد.
وی افزود: همچنین یک پایگاه درمانی با همکاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی و اداره دربانان بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برای استقبال از زائران در سه روز پایانی دهه آخر صفر در مسیر جاده سرخس به مشهد دایر می‌شود.
اخوان مهدوی به حضور فعال خادم‌یاران سلامت رضوی در پایگاه‌های اورژانس حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: مرکز مجهز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر با بهره‌مندی از تخت‌های بستری و ویژه اقدامات پزشکی CPR، در دو بخش مجزای خواهران و برادران پذیرای بیماران نیازمند خدمات اورژانس است.
وی گفت: این مؤسسه درمانی با بهره‌گیری از آمبولانس‌های خود در حرم مطهر آماده انتقال بیماران اورژانسی به مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت و همچنین اعزام آنان از این مرکز به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد برای پیگیری اقدامات تکمیلی پزشکی است.
یادآور می‌شود، مرکز فوریت‌های پزشکی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از طریق تماس با شماره‌ داخلی 2424 و شماره‌ عمومی 32002424، در تمام ساعات شبانه‌روز به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات‌رسانی می‌کند تا آنان با دسترسی آسان‌تر به خدمات درمانی در مراسم عزاداری دهه آخر صفر به ویژه سالروز شهادت حضرت رضا(ع) حضور بهم رسانند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.