.

شب‌های شعر «رسم دعبل» میزبان شاعران آیینی در سرتاسر کشور است

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، شب‌های شعر «رسم دعبل» به مناسبت ایام پایانی ماه صفر با حضور شاعران آیینی در گوشه و کنار کشور برپا می‌شود.

1397/8/13 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، شب‌های شعر «رسم دعبل» به مناسبت سال‌روز شهادت امام رضا(ع)، از 13 تا 18 آبان سال جاری در شهرهای مختلف ایران اسلامی برگزار می‌شود.
برپایی این آیین ویژه به همت انجمن ادبی رضوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با حضور جمعی از شاعران پیشکسوت و جوان در راستای ترویج هر چه بیشتر شعر آیینی به‌ویژه شعر رضوی و ایجاد فضای معنوی در شهرهای کشور صورت می‌گیرد.
این شب شعرها 13 آبان 1397 در ساعت 18:30، در سالن حافظ حوزه هنری قزوین و در ساعت 18 در سالن اجتماعات زیارتگاه شهید مدرس کاشمر برپا خواهد شد.
همچنین ارومیه در تاریخ 14 آبان سال جاری ساعت 15، در سالن اجتماعات دانشگاه فنی و حرفه‌ای ابتدای جاده سرو این شهر پذیرای یکی دیگر از شب شعرهای رسم دعبل است.
رسم دعبل مورخ 15 آبان ماه، ساعت 16 در تالار شهیدان‌ نژاد فلاح کرج بعد از چهارراه طالقانی و همچنین در شیراز در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس به نشانی انتهای بلوار رحمت، نبش باغ جنت، انتهای بلوار فراش‌بندی، جنب مجموعه ورزشی ایثار برگزار خواهد شد.
شب شعر بندرعباس نیز در 15 آبان سال جاری، ساعت 18، در سالن فردوسی شهرداری مرکزی این شهر واقع در بلوار امام خمینی، میزبان اهل شعر و ادب است. رسم دعبل زاهدان، در 16 آبان 1397، ساعت 18، در خانه معلم جنب ناحیه دو آموزش و پرورش این شهر برپا می‌شود.
دو شب شعر رسم دعبل، 18 آبان ماه، ساعت 18 و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، به ترتیب در سالن خواجوی کرمانی کتابخانه ملی کرمان واقع در خیابان شهید رجایی و همچنین در سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان در مرکز این استان دایر خواهد شد.
یادآور می‌شود، مراسم شعرخوانی رسم دعبل حرم مطهر رضوی با حضور زائران و مجاوران، از 13 تا 17 آبان سال جاری بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، در شبستان گرم صحن گوهرشاد برگزار می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.