.

برای خدمت به زائران پیاده حضرت رضا(ع)؛

به پویش مردمی «همه خادم الرضائیم» بپیوندید

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از اجرای پویش مردمی «همه خادم الرضائیم» با هدف خدمت‌رسانی به زائران پیاده حضرت رضا(ع) خبر داد.

1397/8/15 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از اجرای پویش مردمی «همه خادم الرضائیم» خبر داد و گفت: با فرا رسیدن دهه آخر صفر و حرکت زائران پیاده به سمت مشهدالرضا(ع)، تمام شهر آماده میزبانی از میهمانان حضرت می‌شود، از این رو آستان قدس رضوی به‌ منظور ساماندهی و به‌کارگیری خادمان افتخاری و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای خدمت به زائران پیاده، طرح مردمی «همه خادم الرضائیم» را اجرا می‌کند.
وی افزود: سامانه 1000888080 برای ثبت‌نام عموم افراد که تمایل دارند در عرصه‌های مختلف به زائران حضرت رضا(ع) خدمت ‌کنند فعال‌ شده است و شهروندان مشهدی می‌توانند با ارسال عدد  8 درخواست اولیه خود را برای خدمت‌رسانی ثبت کنند.

استقبال مشهدی‌ها از پویش «همه خادم الرضائیم»
وی با بیان اینکه تا اول آبان ماه بیش از 40 هزار نفر از طریق این سامانه پیامکی درخواست خود را برای خدمت‌رسانی ثبت کرده‌اند، عنوان کرد: توسط 50 اپراتور تلفنی مستقر در دبیرخانه کانون «خادمیاری فرهنگ زائر و زیارت» روزانه با افراد متقاضی خدمت در طرح «همه خادم الرضائیم» تماس گرفته می‌شود و نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام آن‌ها و ثبت نوع خدمت در سیستم اقدامات لازم صورت می‌گیرد.
گنابادی‌نژاد با تأکید به اینکه برای خدمت‌رسانی به زائرین پیاده در ایام آخر صفر 160 هزار نفر خدمت_ظرفیت شناسایی‌ شده داریم، اضافه کرد: تا کنون برپایی 40 ایستگاه استقبال از زائر در مبادی ورودی و داخل شهر قطعی شده است و پیش‌بینی می‌شود این آمار در روزهای آینده رشد داشته باشد.

در چه عرصه‌های خدمت‌رسانی کنیم؟
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مورد عرصه‌های خدمت‌رسانی مردم در طرح «همه خادم الرضائیم» گفت: متقاضیان خدمت به زائران پیاده حضرت رضا(ع) می‌توانند با تأمین و ارائه هر یک از اقلام و خدمات مورد نیاز زائران شامل کمک به برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی، نذر اقلام مورد نیاز این دسته از زائران مانند مواد غذایی، وسایل گرمایشی، پتو، پوشاک، اقلام فرهنگی، ارائه خدمات مشاور مذهبی، فرهنگی و خانواده، مهدکودک و خدمات فرهنگی و آموزشی به کودکان زائر و خدمات رسانه‌ای نام خود را در زمره «خادمیاران رضوی» ثبت کنند.
وی ارائه خدمات در ایستگاه‌ها و مسیرها مانند واکس ‎‌زدن، پذیرایی، خدمات پرستاری و پزشکی، خیاطی، خدمات ویلچر، تعمیرات کفش، آمارگیری و سرشماری، انتظامات مسیر نظافت، نذر مالی برای کمک به ایجاد و تجهیز مراکز پذیرایی و تهیه اقلام مورد نیاز زائران، اسکان زائران در منازل، تأمین خودرو برای انتقال زائران و خادمیاران را از دیگر عرصه‌های خدمت در این طرح برشمرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.