.

میزبانی دانشگاه امام رضا(ع) از بزرگ‌ترین کاروان دانشجویی زائر پیاده رضوی

همزمان با روزهای پایانی ماه صفر و در آستانه شهادت امام مهربانی‌ها، حدود 1000 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برای عرض ارادات به ساحت علی بن موسی الرضا(ع) با پای پیاده خود را به 35 کیلومتری مشهد الرضا(ع) در منطقه ملک آباد رساندند و بعد از استقبال آستان قدس رضوی این مسیر را تا مشهدالرضا و حرم مطهر رضوی پیاده طی کردند.

1397/8/15 سه‌شنبه

تنها مرکز دانشگاهی برای اسکان دانشجویان زائر
دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) امسال همچون دوره‌های پیشین با برگزاری مراسم «طریق رضوی» آمادگی خود را برای میزبانی از این دسته از زائران عالم آل محمد(ص) اعلام کرده و تنها مرکز دانشگاهی است که در روزهای پایانی ماه صفر میزبان دانشجویان زائر پیاده رضوی است. مرتضی رجوعی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در مورد برنامه‌های این دانشگاه برای میزبانی از دانشجویان زائر پیاده رضوی می‌گوید: امسال هم برای پنجمین سال متوالی میزبان بیش از 500 نفر از دانشجویانی هستیم که در قالب کاروان پیاده «طریق رضوی» به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند.

افزایش 50 درصدی اسکان
وی با اشاره به افزایش حدود 50 درصدی ظرفیت اسکان دانشجویان در این ایام بیان کرد: سال گذشته دانشگاه امام بین‌المللی رضا(ع) میزبان 300 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه‌های مختلف بود اما امسال ظرفیت اسکان را افزایش داده‌ایم و میزبان بیش از 500 نفر از دانشجویان پسر خواهیم بود.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت پویا و فعال دانشجویان برای میزبانی از زائران حضرت رضا(ع) گفت: در این دوره در کنار 30 تن از همکاران و اساتید دانشگاه امام رضا(ع) حدود 30 نفر از دانشجویان این دانشگاه به صورت مستقیم در حوزه‌های مختلف به دانشجویان زائر پیاده رضوی خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی با اشاره به آمادگی کامل دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در حوزه‌های مختلف رفاهی، فرهنگی، پشتیبانی برای اسکان سه روزه دانشجویان در مشهد، اظهار کرد: با همکاری بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی، شهرداری، هلال احمر و...، تمام پیش‌بینی‌های لازم برای ارائه خدمات متناسب و در شأن میهمانان حضرت رضا(ع) صورت گرفته است به طوری‌که تلاش شده تا تمام امکانات مورد نیاز آن‌ها در این مدت فراهم شود.

عرض ارادت دانشجویان به محضر حضرت رضا(ع)
دکتر رجوعی در ادامه به برنامه‌های فرهنگی – تبلیغی تدارک دیده شده در داخل دانشگاه و محل اسکان دانشجویان و حرم مطهر ضوی گفت: همزمان با روز شهادت حضرت رضا(ع) دانشجویان با هماهنگی هیئت دانشجویی این مرکز، مسیر دانشگاه تا حرم مطهر رضوی را در قالب دسته عزاداری و به صورت پیاده طی خواهند کرد و به صورت گروهی به زیارت آن حضرت مشرف می‌شوند.
وی بازدید از مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی، میهمان شدن بر خوان با برکت رضوی در میهمانسرای حضرت، اهدای بسته‌های فرهنگی و متبرک و حضور اساتید و کارشناسان برجسته در جمع دانشجویان را برخی از برنامه‌های تدارک دیده شده در این برنامه ذکر کرد.

نذر مهربانی
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در ادامه از اجرای طرح «نذر مهربانی» برای مشارکت اساتید، همکاران و دانشجویان برای میزبانی از زائران پیاده و ارائه خدمات مطلوب‌تر به این زائران اشاره کرد و گفت: در این طرح کمک‌ها و هدیه‌های نقدی و غیر نقدی افراد برای میزبانی از دانشجویان زائر پیاده رضوی جمع‌آوری شد.
وی برگزاری همایش ملی «طریق رضوی» را از دیگر برنامه‌های اصلی حضور دانشجویان در مشهد مقدس ذکر کرد و گفت: این مراسم با حضور مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران ارشد آستان قدس رضوی روز پنج شنبه 17 آبان ماه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.