.

برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام رضا(ع) در یزد با موقوفه «میرزا حسن وافی»

مراسم روضه‌خوانی و سوگواری شهادت امام رضا(ع) در یزد با موقوفه مرحوم «میرزا حسن وافی» در دهه آخر ماه صفر در حال برگزاری است.

1397/8/16 چهارشنبه

حجت‌الاسلام و المسلمین رضا دانشور ثانی معاون امور حقوقی و موقوفات آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: «میرزا حسن وافی» از جمله واقفان آستان قدس رضوی است که در سال 1431 هجری قمری موقوفاتی را در یزد برای آستان قدس رضوی به جای نهاده است.
وی گفت: این واقف یک قطعه زمین پسته واقع در مهدی‌آباد بهادران یزد را به همراه نیم طاق از 28 طاق چاه آب در این منطقه را برای امام هشتم شیعیان وقف کرده است.
دانشورثانی با اشاره به شیوه مصرف این موقوفه عنوان کرد: در این وقف‌نامه آمده که هرساله درآمد این موقوفه برای مراسم عزاداری شهادت امام هشتم شیعیان در یزد مورد استفاده قرار گیرد.
وی به شیوه اجرای این موقوفه اشاره کرد و گفت: مراسم سوگواری و روضه‌خوانی امام هشتم شیعیان به همراه قرائت زیارت عاشورا در 3 روز پایانی دهه آخر ماه صفر در یزد برگزار می‌شود.
دانشور ثانی افزود: مراسم سوگواری و عزاداری این موقوفه در خانه موقوفاتی مرحوم سید عباس حسینی در یزد برگزار می‌شود و هر روز صبح 200 تا 300  عزادار در این مراسم شرکت کرده و با صبحانه پذیرایی می‌شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.