.

در وبینار تخصصی سیره نبوی از دیدگاه تشیع و هل سنت مطرح شد،

ضرورت احیای فضایل نبوی در امت اسلامی

در وبینار تخصصی سیره نبوی از دیدگاه تشیع و اهل سنت بر احیای فضایل نبوی در امت اسلامی تاکید شد.

1397/8/17 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، طی وبینار تخصصی «سیره نبوی از دیدگاه تشیع و اهل سنت» که به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی و با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به زبان عربی در این مرکز برگزار شد، محققان و اندیشمندان تأکید کردند: از طریق تبیین دقیق سیره نبوی و ابعاد مختلف زندگی حضرت رسول اکرم(ص)، باید تلاش کنیم تا فضایل آن حضرت را احیاء کرده و در امت اسلامی رواج دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین مؤمن‌زاده مدیر گروه قرآن بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در این باره بیان کرد: در حقیقت ما نیاز فراوانی به سیره رضوی داریم تا بتوانیم امت اسلامی را در تمام ابعاد اصلاح کنیم.
وی ادامه داد: هم‌اکنون شاهد ظلم بسیار علیه امت اسلامی توسط برخی مدعیان دروغین اسلام هستیم و این در حالی است که خداوند در کتاب خود درباره نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) توصیفاتی مانند نبی امن، صلح، کرامت و... را به عنوان فضایل آن‌ حضرت عنوان کرده است، اگر این فضایل احیاء شود و با امت اسلامی به روش گفتاری و کرداری آنان رفتار شود، شاهد خونریزی‌ها و ظلم کمتری علیه امت اسلام خواهیم بود.
مؤمن‌زاده اظهار کرد: به بار آمدن این فجایع تا حدودی ناشی از قصور اندیشمندان اسلامی است، چرا که آن‌ گونه که امام و پیامبر اسلام با مردم سخن می‌گفتند، با آن‌ها سخن نگفته و ابلاغ را به درستی انجام نداده‌ایم تا جوانب دین مبین اسلام را به خوبی تبیین کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین جلائیان معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نیز در ادامه این وبینار تصریح کرد: همه مسلمانان به این اشراف کامل دارند که وجود پیغمبر و حجت در دنیا نیازی اصلی و ضروری است، اما اینکه چطور می‌توان این نیاز را به جهانیان فهماند محل تأمل و تفکر اندیشمندان است.
در ادامه این وبینار شیخ محمد ادیب یاسرجی اندیشمند اهل تسنن سوری با تأکید بر شناخت زندگانی حضرت محمد(ص) گفت: باید در نظر داشته باشیم که در دنیای معاصر دقیقا چه نیازی به پیام‌آور داریم و محورهای این نیازمندی را در نظر بگیریم.
وی افزود: انسان در این دوران باید معیارهای شناخت حقیقت، پیدا کردن معنای زندگی و ترسیم الگوی دقیق از اسوه را بیابد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.