.

توسط موسسه رسانه‌های نوین آستان قدس رضوی،

آیین رونمایی از کتاب «عمود هفتاد و دوم» برگزار شد

در شب شهادت امام رضا(ع) از کتاب «عمود هفتاد و دوم» در موسسه رسانه‌های نوین و فضای مجازی آستان قدس رضوی رونمایی شد.

1397/8/17 پنجشنبه
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، در این مراسم که با حضور حمید وحیدیان نویسنده کتاب و فعالان فضای مجازی برگزار شد، نویسنده کتاب «عمود هفتاد و دوم» گفت: روایت هر ماجرا ذهنیت، قضاوت و نوع واکنش مردم را برای هر واقعه شکل می‌دهد و هدف از نگارش این کتاب روایت‌گری خاطرات پیاده¬روی زائران امام حسین(ع) در اربعین بود.
وی اظهار کرد: اربعین همایش مهمی است که بیش از 20 میلیون زائر در آن شرکت می‌کنند، اما متاسفانه در امر روایت‌گری این حماسه بزرگ کم‌کاری شده است.
وحیدیان تصریح کرد: افرادی طی 2 تا 3 سال در پیاده‌روی اربعین با زائران مصاحبه گرفته‌اند و این روایت‌ها پس از پیاده‌سازی و گزینش به صورت داستانی و روایت نوشته شده است.
وی افزود: این کتاب با 2 هزار نسخه شروع به کار کرده است و از حمایت هیچ نهادی برخوردار نبوده است و با هزینه شخصی چاپ شده و از همان ابتدا بیشتر از اینکه فروش آن مدنظر باشد معرفی ایده روایت‌گری مهم بوده است.
وحیدیان گفت: عنوان کتاب برگرفته از نام امام حسین(ع) است که هفتاد و دومین نفر بود که در واقعه عاشورا به شهادت رسید و قصه آخر کتاب نیز به همین نام است که ایده وحدت آفرین بودن اربعین را توضیح می‌دهد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.