.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد؛

ایجاد کانون‌های رضوی در دانشگاه‌های سراسر کشور

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ایجاد کانون‌های رضوی در دانشگاه‌های سراسر کشور خبر داد.

1397/8/17 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، محمد هادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پنجمین همایش «طریق رضوی» که صبح امروز با حضور دانشجویان زائر پیاده رضوی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: ایجاد کانون‌های رضوی در دانشگاه‌های سراسر کشور با همکاری دانشجویان در دستور کار قرار دارد و در آینده نزدیک در تمامی دانشگاه‌های کشور این کانون راه اندازی می‌شود.
وی با اشاره به پیشنیه برگزاری برنامه «طریق رضوی» اظهار کرد: برنامه «طریق رضوی» در ذیل برنامه‌های نهضت رضوی تعریف شده است و هر ساله دانشجویان با پای پیاده به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در پنجمین دوره برگزاری این برنامه بیش از 1000 دانشجو با اولویت زائران زیارت اولی از 15 دانشگاه کشور حضور داشتند، گفت: به علت کمبود منابع تنها تعداد کمی از متقاضیان به عنوان زائر پیاده رضوی انتخاب شدند اما امیدواریم با هماهنگی‌هایی که با آستان قدس رضوی و سایر دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته این تعداد در سال آینده افزایش پیدا کند و در کنار دانشجویان پسر، دانشجویان دختر هم در این مراسم معنوی توفیق حضور داشته باشند.
وی با اشاره به تدارک فعالیت‌ها و مراسم‌های متنوع وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در قالب برنامه‌های نهضت رضوی خاطرنشان کرد: ایجاد کانون‌های رضوی در دانشگاه‌های کشور با همکاری دانشجویان در دستور کار قرار دارد و در آینده نزدیک در تمامی دانشگاه‌های کشور این کانون راه اندازی می‌شود.
یادآور می‌شود، امسال برای پنجمین سال متوالی بیش از 1000 دانشجوی پسر از 15 دانشگاه کشور با اولویت دانشجویان زیارت اولی در قالب کاروان پیاده طریق رضوی با همکاری معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری خراسان رضوی و دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از 35 کیلومتری مشهد به زیارت مشرف شدند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.