.

تبیین فضیلت زیارت رضوی در 10 حدیث

همزمان با شهادت امام رضا(ع) بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کتاب «فضیلت زیارت رضوی» دربردارنده 10 روایت در خصوص زیارت را معرفی می‌کند.

1397/8/17 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان‎نیوز، گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی یکی از بزرگترین گروه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی است. این گروه از ابتدای تاسیس تاکنون توانسته 220 عنوان کتاب را با محوریت امام رضا(ع) منتشر و روانه بازار نشرکند.
«فضیلت زیارت رضوی» یکی از آثار تولید شده این مرکز است که به دو زبان عربی و انگلیسی به چاپ رسیده است. این کتاب درباره رجال احادیثی به تحقیق می‌پردازد که فضیلت زیارت امام رضا‌(ع) را روایت کرده‌اند، ده حدیث صحیح از این احادیث، انتخاب و در این اثر به آنها اشاره شده است.
مؤلف در این کتاب نخست روایات صحیحه را ارائه  می‌کند، پس از آن، حال راویان آن‌ها را شرح می‌کند و سرانجام منابع نخستین‌شان را مورد بررسی و کنکاش قرار می‌دهد.
احادیثی که در کتاب «فضیلت زیارت رضوی» به آن اشاره شده است از منابعی اخذ شده‌ است که پیشینیانِ هم‌مذهب ما بر آن‌ها اعتماد داشته‌اند.
مهدی خدامیان آرائی این اثر را با موضوع تاریخ و سیره معصومین (ع) و سرگذشتنامه‌ها به زبان انگلیسی تالیف کرده است و کار ترجمه آن را احمد رضوانی بر عهده داشته است.
کتاب «فضیلت زیارت رضوی» در شمارگان یک هزار نسخه در قطع پالتویی در 94 صفحه به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی قرار گرفته است.
گفتنی است، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، علاوه بر انتشار آثاری به زبان فارسی، مشتمل بر موضوعات قرآن و علوم قرآنی، حدیث، سیره معصومین (ع) و سرگذشت نامه‌ها، فقه و اصول، فرق و مذاهب و.... کتاب‌هایی را نیز به زبان‌های مختلف از جمله، عربی، اردو، انگلیسی و... تولید و به مخاطبان عرضه می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.