.

ارائه 8000 خدمت پزشکی به زائران دهه آخر صفر بارگاه رضوی

مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت رضوی از ارائه حدود 8 هزار خدمت پزشکی در 8 روز نخست اجرای طرح پایش سلامت به زائران دهه پایانی ماه صفر بارگاه منور رضوی خبر داد.

1397/8/17 پنجشنبه

محمود ابراهیمی مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: هفت هزار و 858 خدمت در قالب طرح پایش سلامت زائر ویژه دهه پایانی ماه صفر، از 8 تا 16 آبان 1397، در هشت روز نخست این طرح به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) در پایگاه سیار پایش سلامت شیخ طبرسی و پایگاه یک روزه پایش سلامت خادمان این آستان مقدس ارائه شد.
وی ادامه داد: 112 خادم‌یار سلامت رضوی در قالب پزشک و پرستار در خدمات‌رسانی این پایگاه‌ها با بنیاد سلامت رضوی مشارکت داشتند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه 56 درصد دریافت‌کنندگان این خدمات را آقایان به خود اختصاص داده بودند، بیان کرد: تست‌های کنترل فشار خون، کنترل قند خون، اندازه‌گیری قد و وزن به ترتیب با دو هزار و 609 مورد، دو هزار و 249 مورد و دو هزار و 97 مورد، در این هشت روز برای زائران ایرانی و غیرایرانی انجام شد.
وی گفت: همچنین یک هزار و 502 نفر تحت ویزیت رایگان پزشک قرار گرفتند و از خدمات ارائه مشاوره‌های بهداشتی و درمانی برخوردار شدند.
مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت رضوی با تأکید بر اینکه پایگاه سیار پایش سلامت زائر ورودی شیخ طبرسی تا روز جمعه، 18 آبان سال جاری میزبان زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی است، تصریح کرد: همچنین خدمات پایش سلامت ویژه دهه پایانی ماه صفر در پایگاه انتقال خون بین ورودی شیخ طبرسی و خیابان شیرازی و زائرشهر طرق نیز به زائران ارائه می‌شود.
وی افزود: این طرح در ادامه استقبال زائران از ارائه خدمات پایش سلامت دهه کرامت سال جاری، به مناسبت دهه پایانی ماه صفر با هدف ارائه خدمات پیش‌گیرانه و اهمیت خاص کنترل فشار خون و قند خون در حال اجرا است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.