.

مدیر سلامت زائران استان خراسان رضوی عنوان کرد،

ورود 5 میلیون زائر به مشهد در ایام دهه پایانی ماه صفر

مدیر سلامت زائران استان خراسان رضوی از ورود 500 هزار زائر پیاده و حدود 5 میلیون زائر به مشهد مقدس در ایام دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

1397/8/17 پنجشنبه

سیدمرتضی احتشام‌فر ظهر امروز در حاشیه بازدید از خدمات درمانی حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با اشاره به حضور خیل عظیم ارادتمندان به حضرت رضا(ع) در مشهد مقدس در ایام پایانی ماه صفر امسال، خاطرنشان کرد: بررسی‌ها حکایت از حضور 500 هزار زائر پیاده و حدود 5 میلیون زائر در مشهد مقدس به مناسبت دهه پایانی ماه صفر دارد.
وی با تقدیر از خدمات سلامت آستان قدس رضوی افزود: با توجه به تراکم و ازدحام جمعیت در حرم مطهر، خوشبختانه ساختار لازم برای ارائه خدمات درمانی به خوبی فراهم شده و تأسیس اورژانس در این مکان بار سنگینی از ارائه خدمات درمانی را از دوش حوزه بهداشت و درمان استان برداشته است.
احتشام‌فر اظهار کرد: خوشبختانه همکاران فارغ‌التحصیل ما در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با علاقه فراوان بخشی از توان و دانش را در قالب خدمات درمانی وقف امام رضا(ع) کرده‌اند و طرح «خادمیاران سلامت» بر تقویت ارتباط دانشگاه علوم پزشکی و آستان قدس رضوی افزوده است.
وی با اشاره به استقرار 20 پایگاه اورژانس ویژه این ایام در اطراف حرم مطهر بیان کرد: خوشبختانه در مشهد مقدس، ارادتمندان به حضرت رضا(ع) از وقف و بذل دانش خود در مسیر آن حضرت دریغ ندارند و این گونه خود را واقف می‌دانند.
احتشام‌فر گفت: امر مقدس وقف باید در جامعه ما به صورت یک فرهنگ نهادینه شود، در حقیقت باید سلامت و درمان را ضروری‌ترین حوزه برای اختصاص عواید وقفی بدانیم چراکه می‌توان در راه‌اندازی زیرساخت‌های لازم و حتی تجهیز مراکز درمانی از این سنت حسنه بهترین بهره‌ها را برد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.