.

پذیرایی آستان قدس رضوی از زائران غیرایرانی در «موقوفه مهر فاطمی»

در روزهای پایانی ماه صفر، آستان قدس رضوی پذیرای زائران غیر ایرانی در «موقوفه مهر فاطمی» است.

1397/8/17 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مهدی جلالی دبیر ستاد مردمی اربعین در حاشیه بازدید از خدمات‌رسانی آستان قدس رضوی در موقوفه مهر فاطمی به زائران غیر ایرانی عنوان کرد: امسال نیز به لطف خداوند و با حمایت آستان قدس رضوی ستاد مردمی اربعین پذیرای هزاران زائر غیر ایرانی در موقوفه مهر فاطمی است.
وی بیان کرد: این موقوفه که به همت اداره اوقاف استان خراسان رضوی و سپاه پاسداران امام رضا علیه‌السلام و آستان قدس رضوی خدمت‌رسان زائران است علاوه بر ارائه خدمات اسکان و پذیرایی خدمات بهداشتی و درمانی، راهنمای زائر و کنسولگری را نیز ارائه می‌دهد.
جلالی با بیان اینکه هزینه‌های جاری مانند توزیع وعده غذایی، ایاب و ذهاب و اسکان توسط آستان قدس رضوی تامین می‌شود، تصریح کرد: امسال نیز در ایام پایانی ماه صفر، پایگاه درمانی بیمارستان رضوی ویژه این زائران در این موقوفه مستقر شده و روزانه بیش از 300 زائر پاکستانی از خدمات درمانی این پایگاه بهره‌مند می‌شوند.
دبیر ستاد مردمی اربعین ادامه داد: این موقوفه همچنین با همکاری اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برنامه‌های مختلف فرهنگی و تبلیغی، اقلام و بسته‌های فرهنگی به زائران ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته میزبان بیش از ۶۲ هزار زائر غیر ایرانی با ماندگاری میانگین چهار روز در مشهد مقدس بوده‌اند افزود: در این ایام نیز تا کنون میزبان بیش از 2000 هزار زائر اردو زبان که پس از بازگشت از کربلای معلی به مشهد مقدس مشرف شدند هستیم.
جلالی با اشاره به اینکه این موقوفه تا کنون پذیرای زائرانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، علویان و شیعیان ترکیه، زائران و شیعیان هند، پاکستان و افغانستان است اذعان کرد: یکی از نکات قابل توجه این کاروان‌ها، حضور زائران پیاده از کشور افغانستان است که امسال بالغ بر ۴۵۰ نفر از این شیعیان پس از عبور از مرز ایران، مسیر تایباد تا مشهدالرضا(ع) را پیاده پیمودند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.