.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:

مجالس دینی به مومنان نشاط روحی و معنوی می‌دهد

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: مجالس دینی و روضه‎های سید‌الشهدا به مومنان نشاط روحی و معنوی می‌دهد.

1397/8/17 پنجشنبه

به گزارش خبرنگان آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در ویژه برنامه شام شهادت امام رضا(ع) که قبل از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: برخی بر این باورند که گریه برای سیدالشهدا(ع)، افسردگی و کسالت می‌آورد لذا وقتی ماه صفر تمام می‌شود سریع می‌گویند «خدا را شکر عزاداری‌ها تمام شد خسته شدیم از این همه عزاداری». این افراد از نشاط و معنویت مجالس سیدالشهدا(ع) بی‌خبرند، لذا مجلس روضه را باعث افسردگی و کسالت می‌دانند.
وی با اشاره به اینکه اشک برای سیدالشهدا(ع) خیلی قیمت دارد، ادامه داد: اشکی که مومنان برای سیدالشهدا(ع) می‌ریزند فقط برای مصیبت امام حسین(ع) نیست، آیا شما برای هر کسی که سر از بدنش جدا شود، دست از بدنش جدا شود، کودکش را به شهادت برسانند، گریه می‌کنید؟ نه هرگز، بلکه شما به خاطر مظلومیت امام و محبت به امام حسین(ع) و اهل بیت‌شان گریه می‌کنید.
پناهیان ابراز کرد: اینکه عزاداران امام حسین(ع) در آخرین غروب ماه صفر برای تمام شدن مجالس روضه ماتم‌زده هستند، نشانه محبت و دلدادگی ایشان به حضرت است.
وی با اشاره به اینکه محبت به سیدالشهدا(ع)، معجزه می‌کند، عنوان کرد: اگر می‌بینید جوانی برای حضرت زهرا(س) گریه می‌کند و هر سال در ایام فاطمیه به مجلس عزا می‌رود و هر کجا که روضه حضرت زهرا(س) را می‌خوانند گریه می‌کند، فقط به خاطر محبت داشتن به اهل بیت(ع) است.
خطیب حرم مطهر رضوی گفت: مجالس دینی و روضه‎های سیدالشهدا(ع) به مومنان نشاط روحی و معنوی می‌دهد. دین اساساً نشاطی به انسان می‌دهد که غیر دیندارها متوجه آن نمی‌شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.