.

کمیته‌های دائمی فرهنگ رضوی در تایلند و سوریه تشکیل شد

کمیته‌های دائمی فرهنگ رضوی همزمان با برگزاری هفته‌های فرهنگ رضوی و در سالروز شهادت امام رضا(ع) در کشورهای تایلند و سوریه تشکیل شد.

1397/8/17 پنجشنبه

رئیس اداره مطالعات و برنامه‌ریزی بین‌الملل مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز ضمن اعلام خبر تشکیل کمیته‌های دائمی فرهنگ رضوی در تایلند و سوریه همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) به برگزاری برنامه‌های فرهنگ رضوی به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی در خارج از کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در ایام شهادت امام رضا(ع) سفیران رضوی، پس از بانکوک، مراسم‌های هفته فرهنگ رضوی را در شهر نخان سی تامارات ادامه دادند و همچنین در سوریه نیز برنامه‌های گسترده‌ای را در حال اجرا دارند.
غلامرضا کحلکی ادامه داد: این برنامه‌ها به زودی به عراق و پاکستان رسیده و در دیگر نقاط جهان نیز شاهد برگزاری هفته‌های فرهنگ رضوی خواهیم بود.
کحلکی بیان کرد: هفته‌های فرهنگ رضوی شامل برنامه‌هایی نظیر پخش فیلم، کلیپ و مستند از حرم مطهر رضوی، برگزاری وبینار تخصصی و منبرهای مجازی، ارسال بسته‌ها و اقلام فرهنگی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری شب شعرهای رضوی، پرده‌خوانی رضوی، هنرهای نمایشی و قرآنی می‌شود.
وی از اعزام مبلغان بین‌المللی معارف رضوی به کمیته‌های دائمی فرهنگ رضوی سخن گفت و عنوان کرد: این مبلغان برای آموزش مبلغان بومی و نیز اجرای منبرهای رضوی به کشورهای مختلف سفر خواهند کرد.
رئیس اداره مطالعات و برنامه‌ریزی بین‌الملل مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی تصریح کرد: پس از تشکیل کمیته‌های فرهنگ رضوی در کشورها، برگزاری این هفته‌ها با حمایت‌های فرهنگی از سوی مرکز امور بین‌الملل دنبال می‌شود و در آینده نزدیک شاهد تحقق هفته‌های فرهنگ رضوی با استفاده از ظرفیت‌های بومی اکثر کشورها جهان در میان مردمانی خواهیم بود که علاقه‌مند به ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع) هستند.
وی در پایان یادآور شد: هفته‌های فرهنگ رضوی با اهدافی همچون گسترش سیره امام رضا(ع) در عرصه بین‌الملل، انتقال معارف بلند رضوی و ارتباط علاقه‌مندان به امام رضا(ع) با حرم مطهر رضوی دنبال می‌شود.
سخنرانی سید مبارک از علمای برجسته شیعی تایلند برای شیعیان بانکوک در شهر لخان‌سی‌تامارت و نیز سخنرانی تعدادی از علمای شیعه سوری در زینبیه سوریه در شب و شام شهادت امام رضا نیز عناوین دیگری از منبرهای مجازی برگزار شده توسط مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی بوده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.