.

در دهه آخر صفر صورت گرفت:

بهره‌مندی كاروان‌های زیارتی از خدمات فرهنگی حرم رضوی در رواق دارالهدايه

كاروان‌ها و گروه‌های زيارتی مراجعه‌كننده به حرم مطهر رضوی از ويژه برنامه‌های اربعين حسينی و دهه آخر صفر در رواق دارالهدايه بهره‌مند شدند.

1397/8/18 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، در دهه پایانی صفر بسیاری از زائران علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در قالب گروه‎ها و کاروان‎های زیارتی، به این بارگاه منور مشرف شدند و از ظرفیت فرهنگی ایجاد شده در رواق دارالهدایه بهره لازم را بردند.
برنامه‎های در نظر گرفته شده برای این گروه‎ها که معمولاً بر اساس تقاضا و علاقه‌‌‌‌‏مندی آن‌ها صورت می‎گرفت، شامل فیض حضور، مراسم عزاداری، آداب زیارت، مناجات‌خوانی، اجرای برنامه ویژه برای کاروان‌های پیاده و برنامه عزاداری هیئت رزمندگان سراسر کشور می‌شد.
در ایام دهه پایانی صفر، رواق دارالهدایه به طور شبانه‌روزی میزبان عزاداران نبوی و رضوی بود و همچنین امسال برای بهره‌مندی بیشتر زائران، خیمه امت در دارالقرآن کریم دایر شد تا هیئت‌های بیشتری بتوانند در حرم امام رضا(ع) برنامه عزاداری برگزار کنند.
در روزهای پایانی صفر، به طور میانگین در هر شبانه‌روز بیش از 2هزار زائر در برنامه‌های دارالهدایه شرکت ‌کردند که این تعداد غیر از مخاطبان برنامه خیمه امت و رواق شیخ حرعاملی بود.
یکی از برنامه‌های پرمخاطب رواق دارالهدایه در این ایام، مناجات‌خوانی بامدادی بود که هر شب ساعت 1 بامداد برگزار شد.
گفتنی است در پایان هر برنامه، به رسم تبرک و یادگاری، به زائران حاضر در برنامه هدایایی تقدیم شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.