.

دکتر فرحی خادم یار علمی امام رضا(ع):

برای امام رضا(ع) از جان و دل مایه می‌گذارم

خدمت به بارگاه نورانی حضرت رضا(ع) و زائران آن حضرت آرزوی خیل عظیمی از محبان این امام همام است و هزاران نفر در شهرها و کشورهای مختلف دوست دارند که افتخار خامی حضرت رضا(ع) نصیبشان شود.

1397/9/11 يكشنبه

با توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم، خادم حضرت رضا(ع) کسی نیست که در محدوده جغرافیایی حرم خدمت می‌کند بلکه هر کس در هر جای دنیا و کشور که به نیت خدمت به امام هشتم (ع) خدمتی را ارائه می‌کند، مصداق خادمی آن حضرت است و عنوان خادمیار رضوی به او داده می‌شود. یکی از عرصه‌های جدید خدمت در این آستان مقدس خادمیاری علمی است و تعدادی زیادی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به عنوان خادمان علمی عالم آل محمد(ع) مشغول خدمت هستند.
حسین فرحی که شاید بسیاری او را با سمت‌های اجرایی که در وزارت امور خارجه و سفارت کشورهای مختلف بشناسند، دارای مدرک دکتری حقوق از دانشگاه استراسبورگ فرانسه و دانشگاه علامه طباطبایی است و چند سالی می‌شود که با عنوان خادم علمی با مجموعه آستان قدس رضوی همکاری دارد.
 این استاد دانشگاه در مورد همکاری علمی که با مجموعه آستان قدس رضوی دارد، می‌گوید: بیش از هفت سال است که به عنوان خادم علمی در بخش‌های مختلف با دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) به صورت افتخاری همکاری دارم.
او که تاکنون در بسیاری از مراکز آموزش عالی معتبر تدریس داشته است، در مورد حس و حالش از ارائه خدمت علمی در حریم علمی عالم آل محمد(ص) بیان می‌کند: کار کردن در تمام مراکز آموزشی با توجه به رسالتی که به عهده اساتید می‌باشد، مقدس است ولی فعالیت و کار کردن در این دانشگاه از دیدگاه من به خاطر انتسابی که به حضرت رضا(ع) دارد با سایر مراکز آموزشی و پژوهشی تفاوت دارد و آن را به قول معروف با جان و دل انجام می‌دهم.
به گفته دکتر فرحی خدمت در این دانشگاه به نوعی خدمت در بارگاه مقدس رضوی است: زمانی‌که برای تدریس و سایر فعالیت‌های علمی با دانشگاه امام رضا(ع) همکاری دارم همان حسی و حالی را دارم که در خدمت به زائران در حرم مطهر رضوی می‌توان داشت.
وی ادامه می‌دهد: در این سال‌ها هر کاری علمی که به من پیشنهاد شده است با تمام وجود و با افتخار و بدون هیچ چشم‌داشتی انجام داده‌ام و این خدمت را عنایتی از سوی حضرت رضا (ع) می‌دانم و امیدوارم توانی داشته باشم تا در این فیضی که برایم گشوده شده است، انجام وظیفه کنم.
این خادمیار علمی حضرت رضا(ع) در مورد توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم می‌گوید: همه مردم ایران دوست دارند که قدمی برای حضرت رضا(ع) بردارند؛ یکی از ابتکارت خوبی که در دوره مدیریت جدید آستان قدس اتفاق افتاد توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم بود. خوشبختانه در این چند سال اخیر این بستر روز به روز برای توسعه و گسترش خدمتگزاری و فرهنگ خدمت برای همه مردم ایجاد شده است و امیدوارم روز به روز در ابعاد مختلف این حرکت ارزشمند گسترش یابد و همه کسانی که عشق خدمت دارند در هر عرصه‌ای که می‌توانند گره گشا باشند، قدمی بردارند.
او ادامه می‌دهد: وجود نازنین حضرت رضا(ع) میلیون‌ها دل‌ عاشق از سراسر عالم را به سوی خود کشانده است و هر فردی دلش پر می‌زد که بخواهد خدمتی برای آن حضرت انجام دهد و همه حاضر هستند که برای حضرت رضا(ع) از جان و دل کار کنند.
مشاور سابق وزیر نفت در امور بین الملل و حقوق بین الملل بیان می‌کند: گر چه ارادت و عشق به حضرت رضا(ع) از بین رفتنی نیست ولی باید توجه داشت که بسترهای مناسب برای ظهور و بروز عرصه‌های خدمت‌های تخصصی فراهم باشد. این طرح‌های جدید آستان قدس رضوی نو و جذاب است و مورد استقبال گروه‌های مختلف در عرصه‌های گوناگون خدمتگزاری واقع شده است ولی باید توجه داشت که زمینه و بستر فعالیت‌های آن تا انتها مدیریت شود که منجر به یک خروجی مناسب و اثرگذار گردد.
از او در مورد رسالتی که به عنوان خادمیار علمی عالم آل محمد(ص) بر دوشش است، پرسیدیم که می‌گوید: با خدمت خود در عرصه‌های علمی آستان قدس رضوی ما هر آنچه را که یاد گرفته‌ایم به عنوان مطاع ناچیز به میدان می آوریم. این وظیفه بر عهده ما سپرده شده و افتخاری بزرگی است که  بر خود می بالیم که در جوار حضرت توفیق خدمت داریم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.