.

مصطفی مروارید:

دگرخواهی باید محور زندگی مشترک زوج‌های جوان باشد

مدرس کارگاه آموزشی زندگی به سبک رضوی گفت: برای تحکیم بنیان خانواده، دگرخواهی به معنای اهمیت قائل شدن برای همسر باید محور اصلی زندگی مشترک زوج‌های جوان باشد.

1397/9/16 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مصطفی مروارید عصر پنجشنبه در پنجمین نشست از سلسله کارگاه‌های آموزشی زندگی به سبک رضوی که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، دو سال اول زندگی زناشویی را حساس‌ترین مقطع زندگی مشترک زوجین برشمرد و اظهار کرد: اگر در این مدت، مراقبت‌های لازم از سوی زن و شوهر انجام گیرد، در ادامه مسیر زندگی، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.
وی افزود: امروز که بار مشکلات اقتصادی به دوش زوج‌های جوان سنگینی می‌کند، هر یک از زوجین باید نگاه خودخواهانه را کنار گذاشته و رویکرد دگرخواهی را در پیش بگیرند.
مدرس کارگاه آموزشی زندگی به سبک رضوی با بیان اینکه مدیریت هیجان در زندگی مشترک اهمیت بسیار زیادی دارد، ابراز کرد: اگر صداقت در تمامی مراحل زندگی مشترک مدنظر قرار نگیرد، زوج‌های جوان در ادامه مسیر زندگی با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد که شاید قابل حل نباشد.
وی گفت: زوج‌های موفق یکدیگر را همانطور که هستند می‌پذیرند و هیجان و احساس خوب به یکدیگر منتقل می‌کنند. فردی که ازدواج می‌کند، باید محدودیت‌های زندگی مشترک را بپذیرد و در این شرایط است که استقلال و آزادی معنادار می‌شود.
مروارید تاکید کرد: انتقاد مستقیم و سرزنش کردن دیگران از رفتارهایی به شمار می‌رود که در زندگی مشترک زوج‌های جوان احساس ناخوشایندی ایجاد می‌کند و به تدریج به بحرانی جدی در زندگی زناشویی تبدیل می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.