.

دکتر رضیه رازی:

ایران در درمان بیماری‌های قلبی عروقی تقریبا همتراز با اروپا است

رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان موسی بن جعفر(ع) گفت: ایران در درمان بیماری‌های قلبی عروقی تقریبا همتراز با اروپا است.

1397/9/16 جمعه

دکتر رضیه رازی در حاشیه دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز با بیان اینکه برای دومین بار است که در کنگره قلب و عروق بیمارستان رضوی شرکت می‌کنم، خاطرنشان کرد: بار علمی این کنگره بسیار بالا است و کشورهای مختلفی از اروپا و آسیا شرکت کردند و در بحث‌هایی که ارائه می‌شود، پزشکان کشورما از حیث علمی تقریبا همتراز با دانشمندان اروپایی هستند.
وی افزود: عمل‌هایی که بر روی بیماران در ایران انجام می‌شود دقیقا مشابه عمل‌های جراحی است که در اروپا انجام می‎شود.
این متخصص قلب و عروق با اشاره به میزان مبتلایان به بیماری‌های قلبی، گفت: اگر چه در این کنگره بیشتر بحث درمان را داریم، اما باید بیماران و مردم را آگاه کنیم که به بیماری‌های قلبی و عروقی مبتلا نشوند.
وی با اشاره به راه‎های پیشگیری از بیماری‌های قلبی، تصریح کرد: در مورد بیماری‌های قلبی و عروقی باید روش‌های پیشگری همچون اصلاح سبک زندگی، عدم مصرف سیگار، کنترل رژیم غذایی و ورزش کردن را به مردم آموزش بدهیم تا مردم کمتر دچار این قبیل بیماری‎ها شوند.
دکتر رازی اضافه کرد: ممکن است ایران بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان رتبه خوبی نداشته باشد، اما از لحاظ درمان بیماری‌های قلب و عروق چیزی از اروپا کم ندارد.
وی گفت: آستان قدس در بیمارستان رضوی بهترین نوع امکانات پزشکی را فراهم کرده است و از آخرین تجهیزات استفاده می‌کند.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.