.

دکتر علی اصغر بلوریان،

کاهش هزینه‌های درمان بیماری‌های قلبی با پیشگیری امکان پذیر است

فوق تخصص بیماری‌های قلب و عروق پیشگیری از بیماری و برنامه‎ریزی برای این مهم توسط مراکز ذیربط را زمینه‌ساز کاهش هزینه‎های بیماری عنوان کرد.

1397/9/16 جمعه

دکتر علی اصغر بلوریان در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان ینوز با اشاره به هزینه‌های سنگین درمان بیماری‌های قلبی جلوگیری از اتلاف این هزینه‎ها را نیازمند ورود دولت در این عرصه و برنامه‎ریزی در خصوص پیشگیری از آن‌ها دانست.
وی گفت: در كنگره‌ها معمولا فقط به مقوله درمان بيماري‎ها پرداخته می‌شود اما در خصوص پيشگيري بيماري‎ها همچنان جای کار باقی است.
این فوق تخصص بیماری‌های قلب و عروق ورود متخصصان را برای معرفی راه‎های پیشگیری از بیماری‎ها بسیار ضروری دانست و ادامه داد: براي پيشگيري از بيماري هزينه‎اي زيادي پرداخته نمي‌شود و این عملکرد می‌تواند در کنار آسایش خانواده، صرفه اقتصادی را برای دولت به همراه دارد.
دکتر بلوریان توجه به پیشگیری را مسئله‌ای عنوان کرد که در کنگره‌های خارج از کشور نیز بدان پرداخته نمی‌شود و درمان بیماری‏ها دغدغه اصلی کنگره‎ها به شمار می‌رود.
وي تصريح كرد: انتظار مي‎رود مديران اجرايي اين كنگره‎ها به دنبال اين باشند محققان و كساني كه تمايل به شركت و سخنراني در كنگره را دارند، ترغيب كنند تا در ارتباط با پيشگيري از بيماري‎هاي قلبي نیز مقالاتی را ارائه کنند.
دکتر بلوريان همچنین تغيير تغذيه و الگوي زندگي، پرهيز از استرس و افزایش فعالیت‎های ورزشی را برخی از راه‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی عنوان کرد و ادامه داد: با ارائه راهکارهای جلوگیری از بیماری‎های قلبی می‌توانیم شاهد كاهش اين بيماري و سایر بیماری‎های شایع در كشورمان باشيم.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.