.

دکتر عبدالرحمن کردنژاد عنوان کرد:

جایگاه ممتاز علم پزشکی ایران در میان کشورهای جهان

یک متخصص قلب و عروق گفت: بیمارستان رضوی حرف اول را در توریسم درمانی می زند.

1397/9/16 جمعه

دکتر عبدالرحمن کردنژاد در حاشیه دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه درمان در شهر مشهد و به ویژه بیمارستان رضوی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ایران در بحث گردشگری سلامت در خاورمیانه حرف اول را می‎زند و هم اکنون بیماران بسیاری از کشوره‎های حوزه خلیج فارس چون عراق، کویت، عربستان، امارات و... به مشهد سفر می‎کنند و با حداقل هزینه در این بیمارستان بستری و درمان می‌شوند.
وی افزود: 10 درصد از افرادی که متولد می‎شوند به بیماری‎های قلبی و عروقی مبتلا هستند و فقط یک درصد از این افراد نیاز به عمل جراحی دارند که با توجه به پیشرفت‌هایی که صورت گرفته این درمان‌ها در حال انجام است.
این متخصص قلب و عروق افزود: البته درمان این بیماران در حوزه اطفال به خوبی پیشرفت کرده است که باید قدردان متخصصان قلب و عروق اطفال در کشورمان باشیم.
دکتر کردنژاد با بیان اینکه بسیاری از درمان‌های این بیماری‌ها در کشور در حال انجام است، گفت: در این کنگره دیدیم که سوراخ بین دو بطن یک بیمار بدون عمل جراحی کاملا بسته شد.
وی افزود: رتبه ایران ممتاز است چرا که با پزشکان خارجی که صحبت می‎کردیم تعجب می‌کردند از اقداماتی که در ایران در حال انجام است و این حاکی از پیشرفت ایران در علم پزشکی دارد.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.