.

دکتر حجت میرزاییان عنوان کرد،

ابتلا به بیماری مادرزادی قلبی یک درصد از هر صد تولد

فوق تخصص مرکز قلب شهید رجایی تهران گفت: به طور متوسط یک درصد از هر صد تولد زنده مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی هستند.

1397/9/16 جمعه

دکتر حجت میرزاییان در حاشیه دومین کنگره بین‎المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی در حال برگزاری است، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز با اشاره به میزان پیش بینی بیماری‎های مادرزادی گفت: در هر 100 تولد زنده، یک کودک مبتلا به بیماری مادرزادی قلب است که خوشبختانه ایران پیشرفت‎های خوبی در درمان این بیماری‎های داشته است.
وی افزود: خوشبختانه می‎توانیم به بخش عمده این بیماران خدمات ارائه دهیم، خدمات خیلی خوبی که بیمار بتواند یک طول عمر خوب و زندگی کاملا طبیعی داشته باشد که البته این بسته به نوع نواقص قلبی متفاوت است.
این فوق تخصص قلب و عروق تشخیص در دوران جنینی را یکی از درمان‎ها عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در کشور این توانایی را داریم که بیماری‎های مادرزادی قلبی را قبل از تولد یعنی در دوره جنینی در مادری که باردار است تشخیص دهیم و با ارزیابی خوب و صحیح از بیمار تصمیم گیری‎ صحیح را قبل از تولد داشته باشیم.
دکتر میرزاییان با اشاره به مبحث گردشگری سلامت در کشور گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته مراکز درمانی مشهد از جمله بیمارستان رضوی قدم‎های خوبی در ارتقاء علمی همه اساتیدی که در این رشته‎ها فعالیت می‎کنند برداشته است و قطعا با این قدمی که برداشته‎اند می‎توانند موفق تر نیز باشند.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ آذرماه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز شده و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.