.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی:

در فتنه 88 دو جریان داخلی و خارجی به دنبال سقوط نظام بودند

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: در فتنه 88 دو جریان داخلی و خارجی به دنبال سقوط نظام بودند که مقام معظم رهبری با صلابت کامل و تدابیر هوشمندانه در برابر آن‌ها ایستادند و نقش شوم دشمن را برای مردم تشریح کردند.

1397/10/9 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در ویژه برنامه روز بصیرت حرم مطهر ثامن الائمه(ع) که امروز صبح بعد از مراسم راهپیمایی حماسی 9 دی در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: در سال 88 فتنه بزرگی اتفاق افتاد که اگر از سوی مقام معظم رهبری تدبیر نمی‌شد می‌توانست مسیر انقلاب را عوض کند.

مقابله رهبری با فتنه‌گران
وی گفت: مقام معظم رهبری تا 29 خرداد 88 چون پدری دلسوز پیوسته اهل فتنه را به دست برداشتن از فتنه‌گری و خارج شدن از خط دشمن توصیه کردند، ولی 29 خرداد به بعد در مقابل خواسته‌های غیر قانونی فتنه‌گران ایستادند.
سعیدی عنوان کرد: در این چهل سال انقلاب هر کجایی که مردم عزیز و مسئولان با رهبری پیوند ناگسستنی بستند هیچ توپ، تانک و فتنه‌ای نتوانست به کشور ضربه بزند.
خطیب حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه فتنه 88 اولین و آخرین فتنه علیه امت اسلام نخواهد بود، گفت: هر پیامبری که ندای یکتاپرستی را سرداد با فتنه افراد منافق و مخالفان روبه رو شد، انقلاب اسلامی ایران نیز در این چهل سال با فتنه‌های متعددی دست و پنجه نرم کرده است.
وی تاکید کرد: ملت ایران اگر می‌خواهد به قله‌های پیشرفت برسد باید هوشیار بوده و با تبعیت از رهبری در برابر فتنه‌گران بایستد.

ماهیت جنگ با فتنه فرق دارد
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه ماهیت جنگ با فتنه فرق دارد، عنوان کرد: جنگ‌ها همیشه توسط دشمنان خارجی صورت می‌گیرد اما فتنه با دشمنان و مخالفان درون کشور رقم می‌خورد لذا در فتنه تشخیص خودی و غیرخودی خیلی سخت است.
وی اظهار کرد: دشمن همیشه با دو ترفند جنگ و فتنه نرم و سخت علیه یک ملت اقدام می‌کند، در جنگ نرم دشمن رفتارهای مردم را تغییر می‌دهد و زمینه سقوط نظام‌ها را ایجاد می‌کند، مثل جنگ نرمی که باعث فروپاشی شوروی شد.
سعیدی با اشاره به اینکه همیشه بین جنگ و فتنه تعامل جامعی وجود دارد، تاکید کرد: دشمن با فتنه و جنگ نرم خیلی آرام رفتار، شعارها و اعتقادات مردم را تغییر می‌دهد، در فتنه 88 هم برخی ماه‌ها قبل با فتنه نرم سعی کردند تا زمینه شورش مردمی را ایجاد کنند لذا گفتند که احتمال تقلب در انتخابات وجود دارد.

نقش خواص در فتنه 88
وی با عنوان اینکه فتنه چندین لایه اجرایی دارد، گفت: زیارت عاشورا لایه‌های ظلم و فتنه ظالمان را در قالب لعن و نفرین به مومنان آموزش داده است. فتنه 88 نیز دارای لایه‌های متعددی بود که متاسفانه برخی از خواص در آن نقش اساسی داشتند.
خطیب حرم مطهر رضوی اعلام کرد: عناصر پشت صحنه در فتنه همیشه نقش هدایت سرشاخه‌های فتنه‌گران را دارند و برخی از آن‌ها آنقدر دارای محبوبیت مردمی هستند که کسی باور نمی‌کند آن‌ها متفکران فتنه باشند.
وی گفت: یکی از مصیبت‌های انقلاب توهم اضطرار و ضرورت است، برخی در این انقلاب فقط ضرورت تراشی می‌کنند و پیوسته می‌خواهند به بهانه «ضرورت» با آمریکایی‌ها مذاکره کنند؛ این توهم ضرورت مصداق فتنه نرم است.
سعیدی با اشاره به اینکه با فتنه 88 خواص ساکت و عمارگونه مشخص شدند، خاطرنشان کرد: خواص ساکت همیشه در طول تاریخ به نظام اسلام ضربه زدند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.