.

گزارشی از مراسم کلنگ‌زنی شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ع)؛

تبلور علم و نوآوری در حاشیه شهر مشهد مقدس

کلنگ‌زنی شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ع) در مشهد مقدس نویدبخش روزهایی درخشان برای پیشرفت و تعالی فعالیت‌های علمی و فرهنگی در منطقه سیدی این شهر مقدس است.

1397/10/11 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مراسم کلنگ‌زنی شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ص) صبح امروز در منطقه سیدی مشهد با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهر مقدس مشهد و جمعی از معاونان و مدیران آستان قدس رضوی در مسجد امام هادی(ع) این منطقه از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.
در ابتدای این مراسم محمد مهدی‌نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی در سخنانی به ضرورت و اهداف تاسیس این شهرک اشاره کرد و به تشریح جزئیات این پروژه علمی پرداخت.
وی گفت: ما در شهر مشهد پارک‌های علم و فناوری، مرکز تحقیقات و محققان و دانشمندان بسیاری داریم، اما باید این مهم افزایش یابد و زیر ساخت‌های آن نیز فراهم شود.
معاون علمی آستان قدس رضوی ادامه داد: آستان قدس رضوی در راستای توسعه فرهنگ رضوی در دنیا با راه‌اندازی شهرک علم و نوآوری عالم آل محمد(ص) تلاش دارد تا جلوه‌هایی از این هدف مهم را محقق سازد.
نکته قابل توجه این مراسم حضور شهروندان منطقه سیدی بود که برای شنیدن سخنان تولیت آستان قدس رضوی خود را به محل برگزاری این پروژه رسانده بودند.
ماشین‌های راه‌سازی شامل لودر، بولدزر و ماشین‌های سنگین در پروژه به صف شده بودند تا با اعلام رسمی، عملیات اجرایی این پروژه را آغاز کنند، بنر بزرگ افتتاح و کلنگ‌زنی به همراه پرچم‌های سبز بارگاه منور رضوی توسط معاونت ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی در محل مراسم نصب شده بود و اصحاب رسانه منتظر حضور مسئولان بودند تا روند اجرایی این پروژه را به اطلاع عموم برسانند.
سپس حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با نام مبارک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) عملیات اجرایی شهرک علم و فن‌آوری را آغاز کرد و مراسم کلنگ زنی با حضور محمد رضا کلایی شهردار مشهد مقدس برگزار شد.
تولیت آستان قدس رضوی پس از پایان مراسم در جمع حاضران اظهار کرد: آستان قدس رضوی به دنبال حل اختلافات با مستاجران آستان قدس رضوی است و این نوید را می‌دهد تا همچون مردم سرخس به تمام مسائل آن‌ها رسیدگی شود تا هم حقوق موقوفه احقاق شود و هم مردم به حق خود برسند.
وی بیان کرد: بنا داریم با تشکیل هیئت‌های حل اختلاف در آستان قدس رضوی مشکلات مردم را که منافع مشترکی با آستان قدس رضوی دارند مطرح کرده و آمادگی داریم مشکلات مردم را حل کنیم.

گزارشگر: اکرم صاحب علم
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.