.

تولیت آستان قدس رضوی:

احداث شهر علم و نوآوری گامی بلند در راستای تحقق مرجعیت علمی مشهد است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: احداث شهر علم و نوآوری گامی بلند در راستای تحقق مرجعیت علمی مشهدالرضا(ع) است و برای این منظور مطالعات گسترده‌ای درباره شهرهای علم و نوآوری در دنیا صورت گرفته است.

1397/10/11 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی شهر علم و نوآوری عالم آل محمد(ع) در مشهد، گفت: اجرای این پروژه خدمت به‌دانشی محسوب می‌شود که امام رضا(ع) پرچمدار آن بوده و هست، بنابراین این کار دارای پشتوانه مطالعاتی محکم و از جزمیت علمی و عزم عملی برخوردار است.
وی با بیان اینکه حضرت رضا(ع) علم و دانش را برای هدایت انسان‌ها در همه قرون و اعصار لازم می‌دانستند، افزود: علمی که پرچمداری آن برعهده حضرت ثامن الحجج(ع) است ارزشمندترین هدیه خداوند برای هدایت ‌انسان معاصر است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تشریح کرد: همه پژوهشگران، محققان و دانش‌پژوهان در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقی و پژوهشی مشهد مفتخر به ‌این هستند که در شهری مزین به‌نام عالم آل محمد(ع) پژوهش می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: خیلی‌ها تصور می‌کنند که از علم و دانش بهره‌مند هستند، اما حقیقت علم در خانه امام رضا(ع) است. علم نوری است که خداوند در دل هر که بخواهد قرار می‌دهد، بسیاری در کره زمین ادعای دانشمندی دارند، اما هر دانشی که گره از زندگی بشر باز کند و درهای بسته را به‌روی انسان بگشاید، انسان را به ‌خدا نزدیکتر و با حقیقت بندگی و انسانیت بیشتر آشنا کند، به ‌انسان معرفت می‌دهد و آن علم حقیقی است.