.

نمایش دستآوردهای پژوهشی شرکت سامان داروی هشتم در کنگره «ترومبوز و هموستاز ایران»

مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم از معرفی روند تولید سافاکتو AF و جدیدترین دستاوردهای پژوهشی این شرکت در نمایشگاه جانبی دومین کنگره سراسری «ترومبوز و هموستاز ایران» در تهران خبر داد.

1397/10/13 پنجشنبه

مجید طبسی در گفت‌‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: جمعی از کارشناسان شرکت سامان داروی هشتم با هدف تبادل نظر با متخصصان و پزشکان فعال در حوزه بیماری هموفیلی و همچنین معرفی بیشتر فعالیت‌های این شرکت در زمینه تولید «سافاکتو AF» اولین فاکتور هشت انعقادی نوترکیب ایرانی در این کنگره که روز گذشته در سالن همایش‌های بیمارستان امام خمینی(ره) پایتخت شروع به کار کرد، حضور بهم رساندند.
وی گفت: بروشورهایی درباره سافاکتو AFبا محوریت معرفی انواع فاکتور هشت انعقادی، ویژگی‌های فرآیند خالص‌سازی پیشرفته در تولید سافاکتو AF، مقایسه کارآزمایی بالینی سافاکتو با نمونه مشابه برند اصلی و مزایای فاکتور هشت نوترکیب در مقایسه با فاکتور هشت مشتق از پلاسما با استناد به مقالات بین‌المللی، در غرفه این شرکت در نمایشگاه کنگره ترومبوز و هموستاز ایران در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد.
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم با تأکید بر اینکه این شرکت موفق به تولید سافاکتو AF در سال 1392 و ورود آن به بازار دارویی کشور در سال 1394 شده است. بیان کرد: در حال حاضر شرکت سامان داروی هشتم با افزایش بیان فاکتور هشت نوترکیب تولید شده موفق به تولید 8 برابری این محصول نسبت به سال 1394 شده است و تأمین کل نیاز دارویی کشور به این داروی حیاتی بیماران هموفیلی را نیز در دستور کار دارد.
طبسی با اشاره به اینکه پیش از تولید سافاکتو توسط شرکت سامان داروی هشتم فقط فاکتور هشت پلاسمایی در کشور وجود داشت، افزود: با تولید سافاکتو، قیمت محصولات وارداتی فاکتور هشت و همچنین میزان واردات آن به‌طور چشمگیری کاهش یافت و صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی برای کشور به همراه داشت.
وی با تأکید بر اینکه شرکت سامان داروی هشتم توجه ویژه‌ای به کیفیت محصولات خود دارد، ادامه داد: این شرکت در حال حاضر چند طرح پژوهشی را با محوریت مطالعه بر روی آنتی‌بادی‌های مونوکلونالMAb)) که در ردیف داروهای انکولوژی(سرطانی) است، در دستور کار دارد چنانکه دو محصول شرکت در این حوزه تا 2-3 سال آینده وارد بازار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم گفت: محققان، متخصصان و پزشکان فعال در حوزه بیماری هموفیلی تا 14 دی 1397 می‌توانند با حضور در نمایشگاه جانبی دومین کنگره سراسری ترومبوز و هموستاز ایران در سالن همایش‌های بیمارستان امام خمینی(ره) تهران به نشانی انتهاي غربي بلوار کشاورز، با فعالیت‌های این شرکت دارویی در سال‌های اخیر بیشتر آشنا شوند.
لازم به ذکر است، بیماری هموفیلی از نقص یا فقدان فاکتورهای انعقادی در خون ناشی می‌شود که اغلب علت ارثی و ژنتیکی دارد و به‌طور مادام‌العمر گریبانگیر فرد مبتلا است. بخش عمده‌ای از موارد هموفیلی، هموفیلی نوع کلاسیک(A) است که به‌دلیل کمبود یا فقدان فاکتور انعقادی هشت اتفاق می‌افتد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.