.

مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی خبر داد،

بهره‌مندی بیش از 1100 بیمار محروم روستاهای کلات از خدمات رایگان پزشکی

مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از بهره‌مندی یک هزار و 103 بیمار از خدمات پزشکی رایگان خادم‌یاران سلامت این بنیاد در روستاهای کم‌برخوردار شهرستان کلات استان خراسان رضوی خبر داد.

1397/10/15 شنبه

دکتر محمود ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در راستای عمل به منشور هفتگانه مقام معظم رهبری و همچنین تأکیدات حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر ارائه خدمت به محرومان و مستضعفان، برگزاری اردوهای جهادی بهداشتی و درمانی ویژه مناطق محروم و کم‌برخوردار را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: در همین راستا نخستین مرحله اردوی پزشکی جهادی کلات با مشارکت 41 خادم‌یار بنیاد سلامت آستان قدس رضوی شامل پزشکان عمومی، پرستاران و نیروهای اجرایی و پشتیبانی با همکاری مسئولان منطقه پنج‌شنبه 13 دی 1397، در 16 روستای شهرستان کلات انجام شد.
مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در این اردوی جهادی خادم‌یاران سلامت این بنیاد در قالب هشت تیم پزشکی به بیماران روستاهای ایده لیک، سلطان‌آباد، قاباخ، قله زو، آقاداش، خشت، نفت خلج، جلیل‌آباد، قره سو، سیزار، ارچنگان، حصار، سینه کهنه، سینه نو، کرم لو و کرم کهنه خدمات درمانی رایگان ارائه کردند، گفت: هر تیم بر اساس جمعیت روستاها بین یک تا سه روستا را تحت پوشش قرار داد.
ابراهیمی افزود: در این اردو علاوه بر معاینه یک هزار و 103 بیمار توسط پزشکان عمومی خادم‌یار سلامت این بنیاد، بیش از 70 نفر از خدمات کنترل قند خون، یکصد نفر از خدمات کنترل فشار خون و 203 بیمار از خدمات دارویی رایگان بهره‌مند شدند.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست اردوی جهادی منطقه کلات 200 بیمار برای بهره‌مندی از خدمات تخصصی پزشکی شناسایی شدند، گفت: این بیماران ارجاعی بیشتر به خدمات تخصصی در رشته‌های چشم، داخلی، اعصاب، ارتوپدی و دندان‌پزشکی نیاز دارند.
ابراهیمی تصریح کرد: مرحله دوم این اردوی جهادی با حضور تیم پزشکان متخصص خادم‌یار بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در نیمه دوم دی ماه سال جاری در روستاهای کلات برگزار می‌شود و به بیماران ارجاعی خدمات تخصصی پزشکی رایگان ارائه خواهد شد.
لازم به ذکر است، بنیاد سلامت آستان قدس رضوی علاوه بر ارائه خدمات به زائران دور و نزدیک حرم مطهر رضوی در قالب برنامه‌هایی مانند پایش سلامت زائر با بهره‌گیری از ظرفیت خادم‌یاران سلامت این بنیاد و خیرین حوزه سلامت و همچنین همکاری نهادهای مختلف خراسان رضوی، این کاروان‌های جهادی پزشکی را در ادوار مختلف به مناطق محروم استان اعزام می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.