.

علی سروری مجد:

تربیت دینی یکی از بحث‌های چالش برانگیز در ادیان ابراهیمی است

دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با بیان اینکه ما به دنبال راهکارهای علمی تربیت دینی هستیم، گفت: تربیت دینی یکی از بحث‌های مهم و چالش برانگیز در ادیان ابراهیمی است.

1397/10/17 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، علی سروری مجد در نشست خبری اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی که صبح امروز با حضور جمعی از اصحاب رسانه در دفتر معاونت علمی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: این کنفرانس علمی در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود و دو پیش نشست تخصصی برای این کنفرانس طراحی شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) مجری اصلی این برنامه است، ادامه داد: سایر دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه سراسر کشور و برخی از پژوهشگاه‌ها در برگزاری این کنفرانس مشارکت دارند.
سروری در ادامه به اهداف برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی اشاره کرد و گفت: تعامل و همفکری اندیشمندان مسلمان با سایر ادیان ابراهیمی در خصوص مبانی، مسائل و چالش‌های مختلف در خصوص تربیت دینی از مهم‌ترین اهداف این کنفرانس علمی است.
دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی همچنین تبادل تجارب علمی ادیان ابراهیمی و به اشتراک گذاشتن این تجربیات و همچنین زمینه‌سازی دست‌یابی به تولید دانش ادیان ابراهیمی را از دیگر اهداف این کنفرانس برشمرد.
وی افزود: امام رضا(ع) با مناظراتشان با ادیان و مذاهب مختلف موجب توسعه علوم مختلف در خراسان و جهان اسلام شد.
سروری خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنفرانس، شناساندن نهضت علمی با موضوع تربیت دینی به تمام جهانیان است. این نهضت علمی توسط امام رضا(ع) در اواخر قرن دوم و و اوایل قرن سوم بوجود آمده است.
وی فلسفه تربیت دینی، نظریه‌ها و الگوهای تربیت دینی، تجربه‌های تربیت دینی در خصوص آموزش عمومی و نهادهای دولتی و همچنین تربیت دینی در معارف رضوی را از محورهای این کنفرانس دانست و گفت: هدف ما این است که معارف رضوی با محوریت تربیت دینی بیشتر به دنیا معرفی شود.
دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی یادآور شد: فراخوان این کنفرانس از طریق سایت و فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است و زمان برگزاری این رویداد نیمه دوم اسفندماه است.
وی افزود: نخستین پیش نشست در کشور لبنان شهر بیروت با حضور اساتید ایرانی و لبنانی برگزار شد. یکی از دستاوردهای این سفر برای ما آشنایی با مدارس دینی فعال در عرصه تربیت دینی کشور لبنان و تبادل تجربیات این مدارس با موسسات آموزشی کشور ایران بود.
سروری بیان کرد: دومین نشست نیز در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 19 و 20 دیماه سال جاری در مشهد با حضور 4 شخصیت مسیحی از کشور فرانسه تدارک دیده شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.