.

به همت سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

آیین پاس‌داشت جهان ‌پهلوان تختی، در موزه مرکزی آستان ‌قدس رضوی برگزار می‌شود

به مناسبت پنجاه و یکمین سالروز درگذشت جهان‌ پهلوان تختی، مراسم پاس‌داشتی این ورزشکار پر افتخار، با حضور جمعی از پیش‌کسوتان، پهلوانان و قهرمانان کشتی، در محل موزه آستان ‌قدس‌ رضوی برگزار می‌شود.

1397/10/17 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مراسم پاس‌داشت یاد و نام جهان ‌پهلوان غلامرضا تختی، به مناسبت پنجاه و یکمین سالروز درگذشت وی در روز سه‌شنبه 18دی ماه ساعت 9 صبح در محل موزه مرکزی آستان‌ قدس‌ رضوی، برگزار می‌شود.
 در این نشست، دکتر سید مسعود ریاضی رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی، سید حسین مومن‌زاده اولین داور بین‌المللی کشتی در ایران و مرید جهان ‌پهلوان تختی به سخنرانی درباره این پهلوان اخلاق‌مدار کشور و ذکر خاطراتی از وی خواهند پرداخت. 
هم اکنون 36 مدال از جهان پهلوان تختی در گنجینه مدال موزه آستان قدس رضوی موجود است که تعدادی از این مدال‌ها در مسابقات المپیک، تعدادی در تورنمت‌های بین‌المللی، تعدادی در بازی‌های آسیایی و تعدادی اولین مدال‌هایی است که در باشگاه‌های داخلی کسب شده است.
گفتنی است، قهرمانان، ورزشکاران و علاقه‌مندان به جهان‌پهلوان تختی می‌توانند در این مراسم که با حضور معاون امور موزه‌های آستان ‌قدس رضوی، رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی، جمعی از کشتی‌گیران، مربیان و پیش‌کسوتان کشتی برگزار می شود، شرکت کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.