.

تا پایان سال 1397؛

۱۰ هکتار باغ آلبالو توسط سازمان موقوفات ملک احداث می‌شود

مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از احداث ۱۰ هکتار باغ آلبالو توسط این سازمان تا پایان سال 1397 خبر داد.

1397/10/18 سه‌شنبه

مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از احداث ۱۰ هکتار باغ آلبالو توسط این سازمان تا پایان سال 1397 خبر داد. 
حمیدرضا قاسمی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این باغ در مزرعه رضوی یک واقع در منطقه چناران احداث خواهد شد که در کاشت آن از رقم آلبالو بوترمو استفاده می‌شود. 
وی ادامه داد: در احداث این باغ‌، رقم بوترمو به دلیل زودرس بودن، درشتی میوه، بازارپسندی بالا و توجیه اقتصادی بالا، کاشته خواهد شد.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به تعداد اصله نهال‌های قابل کاشت در این باغ گفت: در این باغ در مجموع 555 اصله نهال آلبالو در هکتار و با تراکم 6 در 3 متر غرس می‌شود.
قاسمی سازگاری با شرایط اقلیمی منطقه و ارزش اقتصادی بالا را اهداف اصلی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از کاشت درختان آلبالو عنوان کرد.
وی با بیان اینکه نهال‌های مذکور، تولید سازمان باغات آستان قدس رضوی است، افزود: نهال‌های آلبالوی خریدار شده، تمامی گواهی‌های لازم و مربوط به سلامت را دارد.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی ادامه داد: این نهال‌ها یک ساله و با ارتفاع 1.5 متر در نظر گرفته شده است.
قاسمی با تاکید بر لزوم توسعه بیش از پیش سیستم‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی و اهمیت مدیریت بهینه منابع آبی با توجه به بحران کم‌آبی حاکم بر کشور، بیان کرد: آبیاری این باغات با استفاده از سیستم تحت فشار قطره‌ای نوار مرطوب انجام خواهد شد.
وی اعتبار این پروژه را حدود 50 میلیون ریال به ازاء هر هکتار برآورد کرد و افزود: این هزینه‌ها شامل خرید نهال، گودزنی و کاشت و... است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی ادامه داد: این سازمان در حال حاضر 43.6 هکتار باغ آلبالو در باغات رضوی واقع در منطقه چناران دارد که با کاشت 10 هکتار جدید در باغ رضوی یک، مساحت مجموع باغات آلبالو این منطقه به سطح 53.6 هکتار به صورت نیمه متراکم خواهد رسید.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.