.

پرورش 1900 راس دام سبک در واحد گوسفندداری کشت و صنعت اسفراین

مدیر کشت و صنعت اسفراین از پرورش هزار و 900 راس دام سبک در واحد گوسفندداری این مجموعه خبر داد.

1397/10/18 سه‌شنبه

حمید برکی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: در حال حاضر تعداد هزار و 500 رأس دام داشتی نژاد مغانی و تعداد 400 رأس پرواری در واحد گوسفندداری این کشت و صنعت که در بخش زرق‌آباد شهرستان اسفراین واقع شده است، نگهداری می‌شود.
وی ادامه داد: این واحد گوسفندداری از دو بخش داشتی و پرواری تشکیل شده است.
مدیر عامل کشت و صنعت اسفراین با اشاره به فروش تعداد 800 رأس دام سبک برای تامین گوشت مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) طی 9 ماه نخست سال 1397 گفت: دام‌هایی که برای کشتار به شرکت کشت و صنعت مزرعه نمونه ارسال می‌شوند، باید از نظر سلامت و بهداشت عاری از هر گونه بیماری باشد.
برکی ادامه داد: این دام‌ها همچنین به لحاظ وزنی می‌بایست شرایط مناسب کشتار را داشته باشند. 
وی اضافه کرد: قبل از حمل دام به کشتارگاه مجوزهای لازم از اداره دامپزشکی و قرنطینه دریافت می‌شود.
مدیر عامل کشت و صنعت اسفراین با اشاره به اهداف در دستور کار کشت و صنعت اسفراین در خصوص واحد گوسفندداری گفت: در این واحد برای افزایش بهره‌وری و اصلاح نژاد دام، سال گذشته تعداد 29 رأس قوچ نژاد افشاری حاوی ژن دوقلوزا fecb از زنجان خریداری و سپس با استفاده از سیدر هم‌زمان‌سازی فحلی انجام شد.
برکی ادامه داد: در حال حاضر تعداد 300 رأس بره به عنوان نتایج قوچ‌های مذکور متولد شده‌اند که به منظور شناسایی ژن دوقلوزا، نمونه خون آن‌ها تهیه و جهت آزمایش به آزمایشگاه ارسال شده است.
وی درباره برنامه‌های آن مجموعه به منظور توسعه واحد گوسفندداری افزود: در واحد دامداری شرکت، طرح زنجیره تولید گوشت و عرضه قوچ حاوی ژن دوقلوزای نژاد افشاری در دست اقدام می‌باشد و افزایش ظرفیت واحد تا 4 هزار رأس میش داشتی در دستور کار قرار گرفته است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.