.

حجت الاسلام امرالله شجاعی راد:

علم نسب‌شناسی ظرفیتی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری است

کارشناس حوزه نسب‌شناسی سادات در اهل سنت، علم نسب‌شناسی در میان اهل سنت را ظرفیتی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیریان عنوان کرد.

1397/10/19 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام امرالله شجاعی راد در نشست «سیادت در اسلام مسئله‌ها و چالش‌ها» که توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم برگزار شد، گفت: در حال حاضر بسیاری از نویسندگان که بر علیه وهابیت کتاب نوشته‌اند از اهل سنت و سادات ایشان هستند.
وی تحقیق در حوزه نسب‌شناسی سادات اهل سنت را زمینه‌ای برای تفکیک بین اهل سنت و وهابیت دانست.
وی با اشاره به منشاء خدمات سادات در کشورهای مختلفی که به آن مهاجرت داشته‌اند، تصریح کرد: سادات هر کجا وارد شدند عصر طلایی را در جامعه ایجاد کردند.
شجاعی راد، سادات اهل سنت در کشورهای مختلف را جزو خانواده‌های مهم هر اجتماع عنوان کرد و ادامه داد: مهاجرت‌های بزرگ سادات در دوره‌های تاریخی باعث شد تعداد زیادی از ایشان در شبه قاره هند، افغانستان، اندونزی، مغرب، مصر و بسیاری سرزمین‌های دیگر پراکنده شوند.
وی افزود: عمده سادات شبه قاره که در قرن هفتم به این مکان کوچ کردند جزو سادات حسنی، حسینی، موسوی، رضوی، نقوی و حتی از نسل جعفر طیار هستند.
این پژوهشگر گفت: با توجه به مهاجرت‌های گسترده و تمدن‌ساز سادات به سرزمین‌های مختلف، شناسایی و معرفی انساب این سادات یکی از زوایای علم نسب‌شناسی محسوب می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.