.

طی 9 ماه نخست سال 1397 محقق شد؛

ذخیره‌سازی ماهانه 15000 تن گندم در سیلوهای شرکت آرد رضوی

مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی از ذخیره‌سازی میانگین 15 هزار تن گندم به صورت ماهانه در سیلوهای این شرکت طی 9 ماه نخست امسال خبر داد.

1397/10/20 پنجشنبه

محمد صفایی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این مقدار ذخیره‌سازی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 25 درصد کاهش داشته که به علت کمبود گندم در استان است.
وی ادامه داد: ذخیره‌سازی در سیلوهای شرکت آرد قدس رضوی در 5 سیلوی 6 هزار تنی و با حجم 30 هزار تن گندم انجام می‌شود.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی اضافه کرد: به این ترتیب، ظرفیت هر سیلو 6 هزار تن گندم است.
صفایی با اشاره به روش نگهداری گندم در این سیلوها گفت: گندم‌ها به صورت فله در داخل 5 سیلوی فلزی که دارای قابلیت‌هایی همچون هوادهی، دماسنجی و چرخش است، ذخیره‌سازی و نگهداری می‌شود.
وی ادامه داد: در این سیلوها گندم‌ها به صورت امانی نگهداری شده و طبق صورت‌ حساب‌های خرید از شرکت غله توسط شرکت خارج خواهد شد.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی از ذخیره‌سازی گندم‌های تولیدی 8 شرکت و موسسه تابعه سازمان اقتصادی رضوی در سیلوهای شرکت آرد قدس رضوی طی سال جاری خبر داد و افزود: گندم‌های تولیدی سازمان موقوفات ملک، شرکت‌های نان قدس رضوی، کشاورزی و موقوفات چناران، کشت و صنعت سرخس، کشت و صنعت انابد، کشاورزی رضوی و همچنین موسسات کشت و صنعت مزرعه نمونه و باغات آستان قدس در این سیلوها نگهداری می‌شود.
صفایی درباره جنس سیلوهای این شرکت بیان کرد: جنس این سیلوها از صفحه‌های فولادی گالوانیزه موج‌دار است که کف بتُنی مسطح دارد.
وی امكان كنترل درجه حرارت و رطوبت از طريق دوران را از جمله مزایای سیلوهای شرکت آرد قدس رضوی عنوان کرد و افزود: هزينه‌های ساخت كمتر و سرعت ساخت بيشتر در مقایسه با سيلوهای بتُنی، امكان اختلاط گندم‌های متنوع در هنگام تخليه، سهولت تميز کردن ديواره‌های سيلو و جايگزينی آسان قطعات از جمله سایر این مزایا به شمار می‌رود.
مدیر عامل شرکت آرد قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر این، می توان سبكي وزن، امكان مونتاژ و جابجایي سيلوهای فلزی، طول عمر نسبتا بالا و امكان تعبيه سيستم‌هاي تهويه و هوادهی از زیر کندوها را نام برد.
صفایی با اشاره به جدا بودن كندوها به عنوان یکی دیگر از مزایای این سیلوها گفت: این مهم باعث شده تا ضمن رعايت مسائل بهداشتی و حفظ گندم در مقابل آفات انباری، امكان ذخيره‌سازی گندم‌های مختلف و تفکیک آن‌ها فراهم شود.
وی تاکید کرد: در سال جاری برنامه‌ای برای افزایش تعداد سیلوها نخواهیم داشت اما مراقبت‌های لازم در زمان نگهداری گندم، کنترل عوامل محیطی، کنترل آلودگی به آفات انباری و نمونه‌برداری منظم برای تشخیص آلودگی به طور پیوسته در حال انجام است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.