.

در آستانه ولادت بانوی پیام‌آور کربلا

کتابخانه‌های وابسته آستان قدس رضوی با برگزاری نمایشگاه، مقام حضرت زینب(س) را ارج نهادند

کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در آستانه سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) با برگزاری نمایشگاه کتاب، ولادت اسوه صبر کربلا را ارج نهادند.

1397/10/21 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند به همین مناسبت نمایشگاهی را با عنوان «زینب(س) پرستار عاطفه‌ها» برگزار کرده است.
در این نمایشگاه که از 20 الی 25 دی ماه دایر است، آثاری چون «ويژگی‌های حضرت زينب(س)»، «زينب(س) عقيله بنی‌هاشم»، «حضرت زينب كبری(س)»، «سيره و انديشه حضرت زينب‌(س)»، «زندگانی حضرت زينب‌(س)از ولادت تا رحلت»، «بانوی آفتاب»، «شريكه‌الحسين»، «زينب ام عاشوار»، «پيام‌آور عاشورا»، «زندگی حضرت زينب كبری»، «زينب‌(س) از ولادت تا رحلت» در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است. 
«اسوه مقاومت» نیز عنوان نمایشگاهی است که به همین مناسبت در کتابخانه امام رضا(ع) کرمانشاه برگزار شده است. 
در این نمایشگاه که از 18 الی 22 دی ماه فعال است عناوینی چون «عقیله بنی‌هاشم»، «200 داستان از فضائل و مصائب و کرامات حضرت زینب(س)»، «مردآفرین روزگار»، «پرستاری کودکان و امداد پرستاری» به نمایش در آمده است.
نمایشگاهی از کتاب و پوستر با عنوان «مرهم برتر از دارو» نیز به منظور گرامی‌داشت مقام شامخ و شخصیت والای حضرت زینب(س) و تقویت روحیه زینب‌گونه در بین دختران امروز و همچنین تقدیر و تشکر از زحمات و نقش پر ارزش پرستار در جامعه‌، از 17 تا 24 دی ماه در کتابخانه امام رضا(ع) تربت حیدریه دایر شده است.
در این نمایشگاه از مجموع کتاب‌های موجود در کتابخانه، با موضوعات پرستاری و همچنین سیره و زندگانی حضرت زینب(س)‌، تعدادی انتخاب و در معرض نمایش عموم گذاشته شده است.
گفتنی است کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی هم‌راستا با سیاست‌های سازمان در راستای ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت‌(ع) و معرفی مناسبت‌های ملی و مذهبی به برگزاری نمایشگاه‌های مناسبتی اقدام می‌کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.