.

بازآموزی نوین‌ترین اقدامات در حوزه احیای نوزادان در بیمارستان رضوی

نوین‌ترین اقدامات در حوزه احیای نوزادان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی بازآموزی شد.

1397/10/22 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، نوین‌ترین اقدامات در حوزه احیای نوزادان با همکاری و مشارکت مرکز تحقیقات نوزادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن متخصصان نوزادان شمال شرق ایران به صورت سمیناری علمی برای بازآموزی کادر درمانی استان برگزار شد.
طی این همایش علمی یک‌روزه، آسفکسی، تجویز داروها، اقدامات اولیه احیاء، فشردن قفسه سینه، احیاء در نوزادان نارس، لوله‌گذاری داخل تراشه، اقدامات احیاء و ماساژ قلبی، تهویه با فشار مثبت، آمبوبگ، زمان مناسب پایان عملیات احیاء و راه‌های تجویز اکسیژن و استفاده از TPIECE توسط اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی مشهد آموزش داده شد.
هم‌چنین در حاشیه آموزش‌های تخصصی در حوزه احیای نوزادان، بخش‌های تازه تأسیس شده در بیمارستان رضوی در زمینه درمان و غربالگری نوزادان و کودکان نظیر بخش راه‌اندازی مراقبت‌های ویژه کودکان و غربالگری شبکیه چشم نوزادان نارس در مرکز اصلاح عیوب انکساری این مرکز درمانی معرفی شد.
گفتنی است، بیش از 100 نفر از ماماها، پرستاران، پزشکان عمومی، متخصصان زنان و زایمان، نوزادان و طب اورژانس استان خراسان رضوی گروه هدف این سمینار بوده و از آموزه‌های علمی اساتید و پیشکسوتان و از ارائه موارد خاص و نوین در احیاء نوزادان بهره‌مند شدند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.