.

به همت معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی؛

طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزان مناطق محروم استان‌های خراسان آغاز شد

همزمان با میلاد حضرت زینب(س)، طرح توزیع تغذیه رایگان دانش‌آموزان مناطق محروم استان‌های خراسان امروز، با حضور مسئولان آستان قدس رضوی و جمعی از نهادهای استانی در حاشیه شهر مشهد آغاز شد.

1397/10/22 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، آیین افتتاحیه طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزان مناطق محروم خراسان رضوی، شمالی و جنوبی امروز شنبه 22 دی‌ماه در دبستان دخترانه والفجر منطقه طرق در حاشیه شهر مشهد برگزار شد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در این آیین افتتاحیه با اشاره به برخی طرح‌های اجرا شده توسط این آستان مقدس در راستای خدمت به اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد، گفت: در عرصه خدمت به زائران و مجاوران به خصوص محرومان و مستضعفان به دنبال ارتقای کیفیت و کمیت خدمت‌رسانی به میزان بضاعت و امکانات خود هستیم، تأسیس زائرشهر بزرگ رضوی یکی از این دست اقدامات برجسته‌ برای خدمت‌رسانی به زائران محروم حضرت رضا(ع) است.
مصطفی خاکسار قهرودی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلفی از جمله اهدای لوازم التحریر، اجرای طرح تغذیه رایگان، تأمین جهیزیه نوعروسان و غیره، اظهار کرد: خدا را شاکرم که همه این توفیقات با همکاری و تعامل بین دستگاه‌های مختلف اتفاق افتاده است، این همکاری و تعاملات میان دستگاهی می‌تواند یک الگوی قابل توجه در شرایط حساس امروز کشور باشد.
وی با تأکید بر اهمیت همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف کشور در راستای گره‌گشایی از مشکلات مردم، ابراز کرد: دشمن توطئه‌ها و تلاش‌های مذبوحانه بسیاری را علیه ملت ایران دنبال می‎کند و در چنین شرایطی تلاش شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی خالصانه به مردم به ویژه محرومان از مهمترین امور و رسالت‌ها برای مدیران دستگاه‌های و ارگان‌های مختلف کشور است.
خاکسار با بیان اینکه با هماهنگی و مساعدت دستگاه‌های مختلف خدمات بزرگی می‌تواند به نفع محرومان در کشور رقم بخورد، عنوان کرد: طرح تغذیه رایگان دانش آموزان در بیش از 120 روستا در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی آغاز شده و در این طرح آموزش و پرورش، بسیج، سپاه پاسدارن و کمیته امداد، آستان قدس رضوی را همراهی می‌کنند.
قاسم‌علی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم با آرزوی طول عمر برای همه خدمتگذاران گفت: این طرح به پیشنهاد آستان قدس رضوی آغاز شد و با مشارکت و همیاری سپاه امام رضا(ع) و کمیته امداد امام خمینی(ره) به بار نشست و در سه استان خراسان عملی خواهد شد.
وی اظهار کرد: مسلما وقتی این تغذیه از سوی حضرت رضا(ع) باشد، تبرک و تیمن آن ابعاد روحانی و معنوی بیشتری در دانش‌آموزان ایجاد خواهد کرد.
خدابنده با ابراز خوشنودی از اجرای این طرح در مداس گفت: خوشا به حال دانش‌آموزانی که از این سفره و نعمت پربرکت برخوردار می‎شوند؛ این طرح با دربرگیری 35 هزار دانش‌آموز در سه استان با مشارکت چهار نهاد به صورت نمادین از امروز کلید خورده و ادامه پیدا می‌کند.
در ادامه این مراسم سردار یعقوب‌علی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تشکر از همه مشارکت‌کنندگان در اجرای این طرح به ویژه تولیت آستان قدس رضوی، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در قالب این طرح همه سازمان‌ها را دور هم جمع کردند تا به بهانه این گونه برنامه‎ها، محبت و انجام وظیفه را که اعتقاد و باور همه ما است، به نمایش بگذاریم.
در پایان این مراسم، با توزیع کیک و شیر میان دانش‌آموزان توسط مسئولان حاضر در برنامه، طرح تغذیه رایگان در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی کلید خورد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.