.

به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛

حضور سالانه 80هزار دانش‌آموزان در مراسم جشن تکلیف حرم مطهر رضوی

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: سالانه 80هزار نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در مراسم جشن تکلیف حرم مطهر رضوی شرکت می‌کنند.

1397/10/22 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی در حاشیه برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دختر که در دارالمرحمه حرم مطهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب(س) اظهار کرد: برپایی جشن تکلیف نوجوانان در بارگاه منور امام مهربانی‌ها یکی از خاطره انگیزترین و به یاد ماندنی‌ترین اتفاق‌ها در عرصه بندگی و عبودیت است.
وی افزود: از سوی آستان قدس رضوی برای برگزاری ویژه برنامه‌هایی در حوزه جشن تکلیف تدابیر زیادی صورت گرفته است که با ایجاد فضایی معنوی زمینه توجه نوجوانان به معارف دینی را فراهم کند.
حسینی با بیان اینکه توجه به نیازهای دینی و مذهبی نوجوانان در اولویت برنامه‌های آستان قدس رضوی است، گفت: به طور میانگین روزانه 600 نفر از دانش آموزان در ویژه برنامه جشن عبادت حرم مطهر رضوی حضور پیدا می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: سالانه حدود 80هزار نفر از دانش آموزآن دختر و پسر در مراسمات جشن تکلیف حرم مطهر رضوی شرکت کرده و از برنامه‌های فرهنگی مذهبی این آستان مقدس بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: برگزاری نماز جماعت با حضور نوجوانان در پایان آیین جشن تکلیف نماد آموزش و تشویق آنان به اقامه این فریضه دینی است.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: جشن تکلیف دانش‌آموزان در حرم امام هشتم(ع) با رویکرد برقراری ارتباط مستحکم با این آستان مقدس و ترویج فرهنگ نماز و تشویق و ترغیب نوجوانان به دستورات دینی برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین در طول سال نیز حدود یک میلیون نفر از زائران خردسال حرم مطهر رضوی در برنامه‌های فرهنگی مذهبی این مجموعه شرکت می‌کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.