.

احمد هراتی:

رعایت بهداشت جزو حیاتی‌ترین اقدامات پرورشی واحد دامپروری کشت و صنعت انابد است

مدیر کشت و صنعت انابد گفت: رعایت بهداشت جزو حیاتی‌ترین اقدامات پرورشی واحد دامپروری این مجموعه به شمار می‌رود.

1397/10/22 شنبه

احمد هراتی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز درباره اهمیت تولید گوشت سالم و با کیفیت بیان کرد: با توجه به تعداد رأس بالای دام در این واحد، موضوع بهداشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این راستا می‌توان اقداماتی همچون انجام حمام ضد کنه، پشم‌چینی، نظافت و ضدعفونی جایگاه پرورش دام به صورت دوره‌ای و جلوگیری از ترددهای غیر ضروری را نام برد.
وی ادامه داد: واحد دامداری این شرکت بر اساس قرارداد همکاری، توسط دامپزشک به صورت دوره‌ای رصد شده و اقدامات درمانی و برنامه‌های واکسیناسیون زیر نظر وی به طور منظم و مستمر انجام می‌شود.
مدیر کشت و صنعت انابد با اشاره به تعداد دام‌های موجود در مجموعه دامپروری کشت و صنعت انابد گفت: در واحد مذکور در حال حاضر بیش از 3 هزار و 100 رأس گوسفند و بز داشتی، پرواری و جایگزین وجود دارد.
هراتی ادامه داد: از این تعداد هزار و 684 رأس میش، 500 بره ماده جایگزین، 80 رأس قوچ، 176 راس ماده بز، 11 رأس نر بز و مابقی حدود 700 رأس بره و بزغاله شیری است.
وی اضافه کرد: دام‌های داشتی نیز شامل 300 رأس بلوچی، 650 رأس کردی و 650 رأس مغانی است.
مدیر کشت و صنعت انابد با تاکید بر اهمیت تغذیه مناسب دام‌ها بر تولید گوشت سالم در واحد دامپروری این شرکت گفت: شرکت کشت و صنعت انابد در این زمینه کارگاه خوراک دام را احداث کرده است.
هراتی ادامه داد: انتخاب اقلام خوراکی باکیفیت، نظارت بر نحوه ساخت و فرموله کردن جيره بر اساس سن و شرایط فیزیولوژیکی دام، تنها بخشی از مزیت‌های تولیدات این کارخانه در مقایسه با خوراک آماده است.
وی کشت علوفه تازه و استفاده از آن به عنوان چرای دام‌ها را در اوایل بهار به عنوان یکی دیگر از خوراک‌های طبیعی و با کیفیت دامداری مورد استفاده این شرکت مطرح کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.