.

تبادل بیش از 17 هزار کتاب صوتی کتابخانه گویای رضوی با دفتر فرهنگ معلولان قم

رئیس کتابخانه گویای رضوی از تبادل کتاب های صوتی کتابخانه گویای رضوی با دفتر معلولان قم خبر داد.

1397/11/16 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، علی وظیفه دان گفت: به منظور دسترسی آسان تر به منابع مورد نیاز نابینایان، غنی تر شدن کتابخانه های ویژه گروه های خاص و هم افزایی در ارائه خدمات کتابخانه ای به نابینایان و کم بینایان، کتابخانه گویای رضوی وابسته به آستان قدس رضوی منابع خود را با سایر کتابخانه ها و مراکز مربوط به نابینایان، مبادله می کند.
وی ادامه داد: به همین منظور در بازدید مدیر عامل دفتر فرهنگ معلولان قم از کتابخانه گویای رضوی، ضمن آشنایی با امکانات و خدمات کتابخانه گویای رضوی، در خصوص ارائه خدمات کتابخانه ای به نابینایان و کم بینایان به ویژه تبادل کتاب های صوتی، توافقاتی بین این دو مرکز انجام شد.
وظیفه دان در این خصوص به تبادلات انجام شده در بهمن ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: بیش از 10 هزار عنوان کتاب صوتی از دفتر فرهنگ معلولین قم با 7 هزار عنوان کتاب صوتی از کتابخانه گویای رضوی مبادله شد.
وی علوم اسلامی، تاریخ، زبان انگلیسی، زبان عربی، جامعه شناسی، حقوق و ادبیات را موضوعات کتاب های صوتی مبادله شده عنوان کرد.
رئیس کتابخانه گویای رضوی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین خدمات این کتابخانه، تقویت منابع دیگر مراکز ویژه نابینایان و کم‌بینایان در مشهد و شهرستان‌های سراسر کشور است که در این راستا پیوسته منابع مورد نیاز این مراکز را تأمین می‌کند.
وظیفه دان به خدماتی که در این کتابخانه ارائه می شود اشاره کرد و گفت: کتابخانه گویای رضوی علاوه بر ارائه خدمات حضوری به مراجعانی که به این مرکز مراجعه می کنند، فهرست منابع درخواستی اعضا و مراکز را از طریق سایت و تلفن دریافت کرده و پس از بررسی و آماده سازی، منابع درخواست شده را در مشهد با همکاری کتابخانه سیار و تلفنی و در خارج از مشهد، از طریق پست و به صورت رایگان در اختیار اعضا و مراکز متقاضی سراسر کشور قرار می دهد.
گفتنی است یکی از منحصربه‌فردترین کتابخانه‌های آستان قدس رضوی کتابخانه گویای رضوی است که در سال 83 با هدف ارائه خدمات آموزشی، علمی و فرهنگی به روشن‌دلان در منطقه طلاب مشهد راه‌اندازی و با استقبال بی‌نظیر نابینایان مواجه شد.
این کتابخانه یکی از کتابخانه‌های وابسته به آستان ‌قدس‌ رضوی در مشهد است که با فراهم‌آوری تجهیزات ویژه نابینایان و کتاب‌های چاپ بریل و صوتی، به جامعه نابینایان و کم‌بینایان خدمت ارائه می‌دهد.
لازم به ذکر است این کتابخانه واقع در مشهد، خيابان طبرسی، چهارراه مجلسی، خیابان مجلسی غربی 1 همه روزه جز ایام تعطیل از ساعت 7:15 تا 19:30 به علاقه مندان به‌ویژه نابینایان و کم‌بینایان، خدمات‌رسانی می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.