.

با افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان رضوی صورت گرفت؛

تسهیل درمان بیماران

این روزها گردشگری سلامت حرف اول را می‌زند که با رشد قابل توجه‌ای در دنیا روبرو است، از این رو بسیاری از کشورها، تلاش دارند تا به یکی از قطب های گردشگری سلامت و درمانی تبدیل شوند.

1397/11/16 سه‌شنبه

بیمارستان فوق تخصصی رضوی طی سال‌ها فعالیت‌ درمانی و علمی، ورود خوبی را در عرصه گردشگری سلامت داشته است و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، چند بخش جدید این بیمارستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی به بهره‌برداری رسید.
این بخش‌ها شامل دومین بخش مراقبت‌های ویژه(ICU2)، چهارمین بخش مراقبت‌های ویژه بیماران قلبی(CCU4)، بخش مراقبت‌های ویژه از بیماران حوزه گردشگری سلامت(CCU IPD) و هم‌چنین بخش سنگ‌شکن برون‌اندامی است که با تغییر در فضاهای بلااستفاده این مرکز درمانی و احیاء تجهیزات از پیش خریداری شده و به دنبال اصلاح فرایندها در حوزه‌های پشتیبانی و نیز به دنبال رفع نواقص شناسایی شده در این مرکز راه‌اندازی شده است.

تجهیز بخش‌های جدید با 700 میلیارد ریال اعتبار
برای بخش‌های مراقبت‌های ویژه این بیمارستان سرمایه فراوانی هزینه شده است؛ در حقیقت برای راه‌اندازی هر تخت مراقبت ویژه بیمارستانی در این بخش‌ها حدود 10 میلیارد ریال هزینه زیرساخت و تجهیزاتی صورت گرفته و با توجه به راه‌اندازی حدود 65 تخت در مجموع بخش‌های راه‌اندازی شده طی ماه‌های اخیر، حدود 700 میلیارد ریال هزینه شده است.
با توجه به مراجعه فراوان گردشگران سلامت در سال‌های اخیر و مراجعه بیش از 7 هزار و 300 گردشگر سلامت تنها در 9 ماه نخست سال جاری به این مرکز درمانی راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه از بیماران حوزه گردشگری سلامت(CCU IPD) یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بیمارستان رضوی بود که برای این بخش 20 تخت ویژه بیمارستانی در نظر گرفته شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی به منظور توسعه بخش‌های درمانی بیمارستان رضوی انجام گرفته که قابل تقدیر است.
وی افزود: راه اندازی بخش‌های جدید آی سی یو، سی سی یو و راه اندازی دستگاه سنگ شکن برون اندامی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت رضا(ع) را تسهیل می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بیان کرد: بهره‌برداری از اتاق عمل‌های جدید بیمارستان رضوی در آینده‌ای نزدیک، به خدمت‌رسانی بهتر به بیماران در این مرکز درمانی کمک خواهد کرد.

مرحمی بر زخم بیماران
وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که بیماران به جز بیماری رنج دیگری نداشته باشند، خاطرنشان کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی تا پیش از آغاز دوره خدمت بنده در آستان قدس رضوی با 40 درصد ظرفیت فعال بود، اما امروز با 100 درصد ظرفیت خود به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) خدمت رسانی می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: طی سال‌های اخیر 50 تخت بیمارستانی با صرف هزینه‌های زیاد به مجموع تخت‌های موجود در بیمارستان فوق تخصصی رضوی افزوده شده است و امیدواریم گام‌های بیشتری در این زمینه برداشته شود.
وی تأکید کرد: استفاده از فناوری‌های جدید در فرآیند خدمت‌رسانی در کنار فعالیت کادر فوق تخصص و نیروی انسانی کارآمد و امکانات به روز باعث شده است که بیمارستان رضوی در سطح منطقه شناخته شده باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.