.

رئیس اداره آموزش مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی:

70 هزار خادمیار رضوی از کلاس‌های آموزشی خادمیاری بهره‌مند شدند

رئیس اداره آموزش مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی گفت: بیش از 70 هزار خادمیار از کلاس‌های بدو خدمت و ضمن خدمت خادمیاری بهره‌مند شدند.

1397/11/16 سه‌شنبه

حجت الاسلام والمسلمین علی پایاب در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی یکی از مراکز جدید و تازه تأسیس در آستان مقدس رضوی است که از 4 اداره جذب و گزینش، سازماندهی، ارزیابی و آموزش تشکیل شده است.
وی به فعالیت‌های اداره آموزش این مرکز اشاره کرد و افزود: کلیه آموزش‌های بدو‌خدمت و ضمن‌خدمت ویژه خادمیاران در کل کشور توسط این اداره برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
رئیس اداره آموزش مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی عنوان کرد: بعد از آنکه افراد به سامانه خادمیاری آستان قدس رضوی مراجعه و به عنوان خادمیار ثبت‌نام کردند موظف هستند در کلاس های خادمیاری که به همت دفاتر نمایندگی و خادمیاران ستادی در استان‌ها برگزار می‌شود، شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سامانه خادمیاری رضوی کلیپ‌های مختلفی با موضوعات مهارتی، اعتقادی، مبانی توسعه خدمت در حرم مطهر رضوی، فضیلت خدمت به امام علی بن موسی الرضا(ع) و ... بارگذاری شده است که خادمیاران موظف هستند این کلیپ‌ها را مشاهده و در آزمون آنلاین آن شرکت کنند.
پایاب با اشاره به اینکه خادمیاران بعد از گذراندن کلاس‌های بدو خدمت و قبولی در آزمون‌های آنلاین برای خدمت در حرم مطهر رضوی به مشهد معرفی می‌شوند، گفت: خادمیاران برای خدمت در آستان کبریایی حضرت رضا(ع) باید در کلاس‌های آموزشی و حرم شناسی که در آستان مقدس رضوی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

برگزاری 500 کلاس آموزشی در استان‌ها
رئیس اداره آموزش مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 500 دوره کلاس‌های بدو خدمت در استان‌ها برگزار شده است که 60 هزار خادمیار رضوی در این کلاس‎ها شرکت کرده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین در سال جاری 20 دوره آموزش ضمن‌خدمت نیز ویژه خادمیاران مشهدی برگزار شده و بیش از 10 هزار خادمیار آموزش‌های مورد نیاز خدمت در حرم رضوی را فرا گرفتند.
پایاب با اشاره به اینکه برای 120 هزار خادمیار امکان بهره‌مندی از آموزش های مجازی فراهم شده است، عنوان کرد: تا کنون 80 هزار خادمیار از این آموزش‌ها استفاده کرده‌اند.
وی با بیان اینکه این اداره در سال آینده کلاس‌های آموزشی ضمن خدمت را به صورت فصلی در استان‌ها برگزار می‌کند، گفت: این کلاس‌ها 4 تا 8 ساعته به صورت حضوری پیرامون مباحث کاربری در حوزه‌های اخلاق فردی، اجتماعی و خانوادگی و مجموعه فعالیت‌هایی که خادمیاران در حرم رضوی نیازخواهند داشت، برگزار می‌شود.
رئیس اداره آموزش مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی با بیان اینکه بسیاری از خادمیاران به صورت ستادی در کانون‌های خادمیاری، دفاتر نمایندگی و... فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در سال جدید برگزاری کلاس‌های آموزشی نیز ویژه این گروه از خادمیاران برنامه‌ریزی شده است. در این کلاس‌ها شیوه‌های کانون‌داری، ارتباط با مخاطب، وظایف اصلی خادمیاران ستادی و... آموزش داده می‌شود.
پایاب گفت: همچنین سه مدل آموزشی جدید نیز در سال آینده توسط این اداره اجرا می‌شود، که می‌توان به آموزش‌های اختصاصی ویژه خادمیاران ستادی، آموزش‌های تخصصی همانند حرم‌شناسی ویژه خادمیارانی که توفیق خدمت در حرم رضوی کسب کرده‌اند و آموزش‌های عمومی در سه سطح فردی، اجتماعی و خانوادگی ویژه خادمیاران استانی اشاره کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
فعالیت بیش از 100خادمیار کتاب در استان خراسان جنوبی
همایش «راویان پیشرفت انقلاب اسلامی» در کرمانشاه برگزار می‌شود
فعالیت 2000 خادمیار قرآنی امام رضا(ع) در سراسر کشور
با فعالیت کانون خادمیاری مبلغین، بوشهر جزو سه استان برتر کشور در حوزه تبلیغ است
خدمت به مردم در راه امام رضا(ع) یک نعمت الهی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.