.

مدیرعامل بیمارستان رضوی خبر داد:

اختصاص بیش از 100 میلیارد تومان به طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان رضوی

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از اختصاص بیش از 100 میلیارد تومان به طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان رضوی خبر داد.

1397/11/16 سه‌شنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، دکتر رضا سعیدی در حاشیه افتتاح بخش‌های جدید درمانی بیمارستان رضوی در جمع خبرنگاران رسانه‌های مختلف استان خراسان رضوی ضمن تبریک به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر و نیز تسلیت به مناسبت ایام عزاداری شهادت حضرت زهرا(س)، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در یک سال اخیر در بیمارستان رضوی انجام شد، تجهیز و فعال‌سازی ظرفیت‌های غیرفعال در دستور کار قرار گرفت و در نتیجه این برنامه‌ریزی‌ها، تقریبا 65 تخت جدید در این مرکز در بخش‌های مختلف فعال شد که اکثرا در حوزه مراقبت‌های ویژه به خدمت گرفته‌ شده‌‌اند و حدود 70 میلیارد تومان برای راه‌اندازی این تخت‌ها هزینه صرف شده است.
وی با اشاره به هزینه‌ فراوان تجهیز و ساخت فضاهای جدید درمانی این بیمارستان، بیان کرد: ضریب اشغال تخت‌های این بیمارستان در یک سال اخیر حدود 15 درصد افزایش یافته و در برخی از بخش‌ها با توجه به میزان بسیار زیاد مراجعان، ضریب اشغال به 100 درصد رسیده بود و به همین دلیل، فرایند توسعه‌ای بیمارستان را از همین بخش‌ها آغاز کردیم.
دکتر سعیدی با اشاره به بازدید تولیت آستان قدس رضوی از اتاق عمل‌های 11 گانه در حال احداث این مرکز درمانی، عنوان کرد: این پروژه‌ عمرانی که طی چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، پروژه‌ای بزرگ در طرح توسعه‌ای این مرکز درمانی محسوب می‌شود.
وی افزود: طی 14 سال فعالیت این مرکز درمانی و با توجه به انبوه مراجعان، تنها 7 اتاق عمل در این بیمارستان در حال فعالیت بوده که با افزوده شدن تعداد اتاق‌های عمل می‌توان خدمات جراحی را به بیش از دو برابر میزان خدمات فعلی افزایش داد.
وی در خصوص پروژه احداث فاز سوم این مرکز درمانی اظهار کرد: برای احداث فاز سوم این مرکز درمانی با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هماهنگ شده و از طریق این معاونت، درخواست‌ها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بر اساس طرح آمایش سرزمینی این منطقه از مشهد مقدس، تا سال 1400 هیچ ساخت و ساز بیمارستانی در این منطقه مجوز نخواهد گرفت، رایزنی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته و به دلیل خوش‌نامی این مرکز درمانی و نگاه غیراقتصادی آستان‌ قدس رضوی در فعالیت‌های اجتماعی و درمانی، منتظر ابلاغ مجوز این فاز از سوی این وزارت‌خانه هستیم.
دکتر سعیدی درباره خدمات این فاز جدید عنوان کرد: چینش بخش‌ها و فضاهای درمانی در فاز سوم بیمارستان رضوی بر اساس نیازهای اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت می‌گیرد و 150 تخت برای به‌کارگیری در این فاز پیشنهاد شده است.
مدیرعامل بیمارستان رضوی ادامه داد: برای افتتاح بخش‌های جدید برخی از فضاهای مرده این بیمارستان احیاء شد و فضاهای پیشین به بخش‌های خاص دیگر اختصاص یافت؛ به عنوان مثال، دستگاه سنگ‌شکن چندین میلیاردی که در این بیمارستان خریداری شده بود، با بهسازی فضا و رفع نواقص و هم‌چنین دعوت از پزشکان متبحر در این زمینه، راه‌اندازی شده که طی یک ماه اخیر پس از راه‌اندازی به 20 بیمار خدمات سنگ‌شکنی ارائه کرده است.
وی با بیان اینکه بیش از 100 میلیارد تومان برای فرایند گسترش و توسعه‌ بیمارستان رضوی وارد جریان خدمت‌رسانی شده است، تصریح کرد: طی سه سال اخیر 10 میلیارد تومان و در یک سال گذشته حدود 4 میلیارد تومان برای امدادرسانی به محرومان و مستضعفان مراجعه‌کننده به این مرکز درمانی صرف شده و هم‌چنین به نهادهای حمایتی سطح شهر مانند مؤسسه خیریه شهید فیاض‌بخش نیز کمک‌های تجهیزاتی صورت گرفته است.
دکتر سعیدی در زمینه جذب گردشگران سلامت بیان کرد: در سال 95، 4/3 درصد درآمد سالانه این مرکز درمانی از محل گردشگران سلامت تأمین شده بود.
وی گفت: در سال 96، با مراجعه 5 هزار و 200 بیمار غیرایرانی و جذب سرمایه 140 میلیارد ریالی، تقریبا 3/4 درصد درآمد سالانه این مرکز درمانی از این طریق تأمین شده بود که حضور دو برابری گردشگران سلامت با تعداد 7 هزار و 300 بیمار غیرایرانی تنها در 9 ماه نخست سال جاری حدود 200 میلیارد ریال را برای این مرکز جذب کرده که این رقم معادل 2/7 درصد کل درآمدهای این بیمارستان در این بازه زمانی بوده است و بر همین اساس، امروز 20 تخت مراقبت‌های ویژه را در بخشی مجهز به کارکنان مسلط به چند زبان زنده دنیا به طور ویژه برای این گردشگران افتتاح و راه‌اندازی کردیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.