.

به همت مرکز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوی؛

نخستين طرح مدرسه فصلي روانشناسي اسلامی برگزار می‌شود

مدير مركز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوي از اجراي نخستين طرح مدرسه فصلي زمستانه روانشناسي اسلامي در جوار بارگاه منور رضوي خبر داد.

1397/11/18 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نيوز، سيد محسن اصغري نكاح در رابطه با اين دوره آموزشي ملي اظهار كرد: مدرسه فصلي روانشناسي اسلامي، فرصتي است براي تعامل علمي و حرفه اي متخصصان رشته روانشناسي تا ضمن آموزش و برگزاري پنل‌هاي تخصصي بحث و گفت‌وگوي گروهي به ارائه سخنراني، تبادل نظر و مناظره در حوزه روانشناسي با رويكرد اسلامي بپردازند.
وی ارائه آخرين تحولات روان شناسي اسلامي و ايده‌ها و تلاش‌هاي انجام پذيرفته و سير تحول روان شناسي در ايران و جهان و طرح مباحث چيستي و چرايي روانشناسي اسلامي، مسائل روش شناختي و شيوه‌هاي برداشت از متون ديني را از جمله اهداف اين طرح برشمرد و تصريح كرد: اين دوره مطالعاتي طي روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۳، ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه با همراهي اساتيد و صاحبنظران برجسته كشوري و با دعوت از دانشگاهيان و دانشجويان دكترا و مشاوران فعال برگزار می‌شود تا علاوه بر شبكه‌سازي ميان انديشه ورزان، دانش پژوهان و پژوهشگران رشته روان شناسي اسلامي، آخرين ايده‌ها و دستاوردهاي نظري را مورد نقد و بررسي قرار دهند.
اصغري نكاح چيستي و چرايي روانشناسي اسلامي، ضرورت انديشه ورزي، مفهوم شناسي و ماهيت روانشناسي اسلامي، چالش‌ها و فرصت‌هاي پيش رو، روش برداشت از متون ديني و سير تحول روانشناسي اسلامي در ايران و جهان را از جمله مهمترين سرفصل‌هاي اين طرح برشمرد و گفت: در پايان اين دوره به شركت كنندگاني كه حد نصاب آزمون را كسب كرده باشند گواهينامه پايان دوره مدرسه فصلي روانشناسي اسلامي اعطا مي‌شود.
وي اضافه كرد: شركت كنندگان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۴ به شماره‌هاي 05133154395 و يا 05133154107 با دبيرخانه مدرسه فصلي روانشناسي اسلامي در تماس باشند.
گفتني است؛ يكي از ماموريت هاي مركز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوي، ايجاد مرجعيت علمي حرفه‌اي مركز جامع مشاوره آستان قدس رضوي از طريق توليد، توسعه و ترويج مدل‌هاي مشاوره ديني و شكل دهي علمي در حوزه مشاوره مبتني بر آموزه‌هاي ديني است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.