.

آیت الله سید محمد سعیدی:

حضرت زهرا(س) به همگان درس ولایت‌مداری دادند

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) با حمایت از امام علی(ع) به همگان درس ولایت‌مداری داده است، گفت: این بانوی بزرگوار دارای صفات و روحیات اخلاقی فراوانی است که جمیع این صفات باید الگوی رفتاری شیعیان قرار بگیرد.

1397/11/20 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، آیت الله سید محمد سعیدی در ویژه برنامه‌های شهادت حضرت زهرا(س) که عصر امروز در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، عنوان کرد: در جریان حوادثی که برای حضرت زهرا(س) اتفاق افتاد، برخی برای ملاقات به درِ خانه حضرت علی(ع) آمدند و به امام فرمودند که می‌خواهیم فاطمه(س) را ملاقات کنیم.
امام جمعه قم ادامه داد: امیرالمؤمنین(ع) به دختر پیامبر(ص) فرمود: «این‌ها از من خواسته‌اند که از شما برایشان اجازه‌ ورود بگیرم». این عمل امیرالمومنان بیانگر این است که حضرت چگونه به اهل خانه احترام گذاشته و نظر آن¬ها را می‌پرسیدند. متاسفانه اکنون در برخی از خانواده‌ها به هیچ وجه به نظر همسر یا فرزندان توجه نمی‌شود.
وی ابراز کرد: مشورت با اعضای خانواده برای مسائل زندگی از توصیه‌ها و سیره اهل بیت(ع) به‌شمار می‌رود که همه مومنان باید به آن توجه داشته باشند.
تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد: حضرت زهرا(س) در جواب حضرت علی(ع) عرضه داشت: «به خدا سوگند به ‌آن‌ها اجازه نمی‌دهم و حتی یک کلمه هم با آن‌ها سخن نخواهم گفت تا پدرم را ملاقات کرده، از آنچه آن‌ها نسبت به من انجام داده‌اند، شکایت کنم».
وی افزود: امیرالمؤمنین(ع)‌ نیز در مشورت با حضرت زهرا(س) فرمودند که من ضامن شده‌ام که آن‌ها به ملاقات تو بیایند، در این هنگام حضرت زهرا(س) به نظر امام علی(ع) احترام گذاشت و عرضه داشت که اگر ضامن شده‌ای، خانه‌، خانه‌ توست، من نیز به هیچ‌ وجه با تو مخالفت نخواهم کرد، آن‌کس را که می‌خواهی و صلاح می‌دانی، اجازه بده.
نماینده ولی فقیه در استان قم گفت: حضرت زهرا(س) در خطبه‌های متفاوت به مردم تذکر می‌داد که از خط ولایتمداری منحرف نشوند، این بانوی عظیم الشان بارها موضوع ولایت را برای مردم تبیین کرده و تبعیت از ولی امر را به مردم گوشزد می‌کردند.
وی افزود: پاسخ حضرت زهرا(س) به امام علی(ع) که فرمودند «خانه‌، خانه‌ توست، من نیز به هیچ‌ وجه با تو مخالفت نخواهم کرد» بیانگر ولایت پذیری مطلق حضرت زهرا(س) از امام زمان خویش است که برای همه مومنان الگویی بی‎بدیل محسوب می‌شود.
سعیدی ادامه داد: اگر چه در ماجرای غصب خلافت به حضرت علی(ع) خیلی ظلم شد ولی صبر حضرت در این ماجرا بیانگر روح متعالی و نفس زکیه ایشان دارد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.