.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی عنوان کرد،

تشکیل شبکه خادمیاران رضوی با هدف خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شبکه خادمیاران رضوی با هدف خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم کشور شکل گرفته است.

1397/11/21 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در آیین افتتاح مرکز جامع ارتباطات مردمی(تلفن ملی 138) و افتتاح ویدئوکنفرانسی از طرح‌های اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در زاوین کلات، سیستان و بلوچستان، کرمان، سرخس و خواف، که در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های این مجموعه برگزار شد، به منشور هفتگانه آستان قدس رضوی اشاره و اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های منشور ابلاغی رهبر معظم انقلاب به آستان قدس رضوی، موضوع تسهیل زیارت دلدادگان به حضرت رضا(ع) را در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: تاکنون اقدامات گسترده‌ای در راستای تسهیل امر زیارت انجام گرفته است و در آینده هم هر اقدامی در جهت تحقق این هدف و دستیابی به زیارت دل‌نشین برای زائران لازم باشد، انجام خواهیم داد.
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه تمام زمینه‌ها برای رسیدن به زیارت خاطره انگیز و دل نشین باید فراهم شود، ادامه داد: وظیفه آستان قدس رضوی خدمت رسانی به زائران، انجام کار فرهنگی و تسهیل امر زیارت است و دفاتر استانی آستان قدس هم به همین منظور تشکیل شده‌اند.
وی در ادامه به برخی از نتایج تشکیل دفاتر استانی آستان قدس رضوی اشاره و تصریح کرد: طی سال‌های اخیر با برنامه‎ریزی دفاتر استانی و ایجاد 1000 کانون خادمیاری، شبکه خادمیاران رضوی با هدف خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم شکل گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه آستان قدس رضوی در جهت محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار برنامه‌هایی را در دستور کار دارد، گفت: در بخش‌هایی از شهرستان زابل به دلیل شدت محرومیت، مردم در حال ترک منطقه بودند، اما با فراهم شدن زمینه زراعت در 200 هکتار از اراضی کشاورزی و راه اندازی دامداری مکانیزه از سوی آستان قدس رضوی از مهاجرت مردم جلوگیری شد.
وی بیان کرد: در کرمان هم با لایروبی قنوات و راه اندازی مجتمع‌های چندمنظوره فرهنگی و رفاهی، ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان و توانمندسازی مردم، خدمات ارزشمندی به نام حضرت رضا(ع) ارائه خواهد شد.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: هدف آستان قدس رضوی از اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی در مناطق کم برخوردار، گره‌گشایی از مشکلات مردم است، در حالی که اقدامات این چنینی، باعث ایجاد اشتغال و ماندگار شدن جوانان در مناطق صفر مرزی می‌شود و نقش بسزایی در حفظ امنیت ملی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، راه اندازی تلفن ملی 138 را اقدامی ارزشمند در جهت تسهیل ارتباط مردم با آستان قدس رضوی برشمرد و گفت: با توجه به حضور سالانه بیش از 30 میلیون زائر در مشهدالرضا(ع)، راه اندازی مرکز ملی ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی ادامه داد: دریافت شماره 3 رقمی برای سامانه ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی کار ساده‌ای نبود و موضوع آن در کمیسیون‌های مختلف نهاد‌های ذیصلاح بررسی شد اما در نهایت به برکت نام حضرت رضا(ع)، به نتیجه رسید.
وی با بیان اینکه تلفن ملی 138 باید به نماد پاسخگویی همه بخش‌های آستان قدس رضوی تبدیل شود، اظهار کرد: معاونت ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی باید سازوکاری را ایجاد کند تا به همه تماس‌های برقرار شده با این مرکز پاسخ مناسب داده شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تأکید بر اینکه هدف آستان قدس رضوی از راه‌اندازی مرکز ارتباطات مردمی انجام یک کار نمادین نیست، گفت: اگر مردم در ارتباط با شیوه اداره موقوفات و خدمت‌رسانی در حرم مطهر رضوی، انتقادی مطرح کردند باید به مدیران منتقل شده و پیگیری شود.
وی ادامه داد: ممکن است برخی در تماس با مرکز ارتباطات مردمی 138 لحنی انتقادی داشته باشند، حتی در چنین شرایطی هم باید به انتقادات و پیشنهادات مطرح شده، توجه شود و در صورت وارد بودن نقدها، پیگیری‎های لازم برای رفع مشکلات انجام گیرد.
تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم بهره‌گیری از پیشنهادات مردم برای ارتقای سطح کیفی خدمات و رفع مشکلات تأکید کرد و افزود: پیشنهادات منتقل شده از سوی زائران به مرکز ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی باید در یک بانک جامع گردآوری شود و هر یک از معاونت‎ها به تناسب مأموریت‌های خود از این پیشنهادات استفاده کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بیان کرد: همه کسانی که به نام حضرت رضا(ع) در آستان قدس رضوی مشغول فعالیت هستند، باید خود را برای شنیدن پیشنهادات و انتقادات زائران و اقشار مختلف مردم آماده کنند تا از این طریق زمینه مکانیزه شدن نظارت همگانی فراهم شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.