.

نمایشگاه «شمیم ریحان» در کتابخانه و موزه ملی ملک افتتاح می‌شود

نمایشگاهی از آثار بانوان کاتب قرآن کریم با عنوان «شمیم ریحان» در کتابخانه و موزه ملی ملک افتتاح می‌شود.

1397/11/21 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، نمایشگاه شمیم ریحان با نمایش آثار منتخب بانوان کاتب قرآن کریم چهارشنبه 24 بهمن 1397، ساعت 4، در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران گشایش می‌یابد. 
برپایی این نمایشگاه با همکاری مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در آستانه میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) صورت می‌گیرد. 
آثاری مانند تابلوهای خوش‌نویسی و مذهب قرآنی و ادعیه در قالب نمایشگاه شمیم ریحان در نگارخانه مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش عموم درخواهد آمد. 
کتابخانه و موزه ملی ملک با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف داخلی و بیرونی در راستای اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی و ترویج معارف دینی و قرآنی در مناسبت‌های مختلف مذهبی فعالیت می‌کند. 
برخی از نمایشگاه‌ها با بهره‌گیری از نفایس این گنجینه تاریخی کشور به‌ویژه نسخه‌های خطی طراحی و دایر می‌شود و بعضی دیگر مانند نمایشگاهی از منتخب آثار گل و مرغ چهار بانوی هنرمند معاصر، روایت‌گر آثار هنرمندان کشور است. 
کتابخانه و موزه ملی ملک سال 1316 خورشیدی توسط حاج حسین ملک، بر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) وقف شده است و در حال حاضر همه روزه جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی از ساعت 8:15 تا 16:45 (پنج‌شنبه‌ها تا 15:45)، واقع در میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد، پذیرای فرهنگ‌دوستان است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.