.

به همت سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

شهرک طرق میزبان برنامه زنگ کتاب شد

کارشناسان و مسئولان کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با حضور در مدارس شهرک طرق به اجرای برنامه زنگ کتاب پرداختند.

1397/11/21 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، در این جلسه که با قرائت ابیاتی در رابطه با مدح حضرت فاطمه‌(س) به مناسبت ایام سوگواری بانوی دو عالم و گرامی‌داشت دهه فجر انقلاب آغاز شد، فعالیت‌های زنگ کتاب و اهداف این برنامه برای مخاطبین تشریح شد.
طرق در رهگذر تاریخ، خانه‌ای را آتش زدند دنیا تکان نخورد، کشتی پهلو گرفته و ارائه اطلاعات کتاب‌شناختی و نقد مختصر آن از جمله فعالیت‌های این برنامه بود.
همچنین در این جلسه، کتابداران ضمن تشریح موقعیت جغرافیایی و تاریخی و اقتصادی طرق‌، جاذبه‌‌های گردشگری این منطقه از جمله ایوان و مصلای طرق ساخته شده در قرن 9، وجهه تاریخی لشگرگاه طرق، سد طرق و کاروان‌سرای تابستانی و زمستانی آن را برای مخاطبین خود بر اساس مستندات تاریخی تبیین کردند. 
شرح مختصر تاریخ قبرستان طرق و افراد مدفون شده در آن، خاطره 70 شهید تقدیم شده طرق به انقلاب و دفاع مقدس و معرفی زائرشهر امروزی و اشاره و یاد‌آوری ریشه تاریخی شهرک طرق به عنوان اولین مدخل ورودی زائران به مشهد به دانش‌آموزان از دیگر موضوعاتی بود که در این برنامه به آن پرداخته شد. 
در این برنامه که با مشارکت مخاطبان در مباحث مطرح شده همراه بود، فعالیت‌های آستان قدس رضوی در طرق و همچنین شرکت‌های عمرانی تشریح شد.
همچنین در این برنامه که با همراهی یکی از کارشناسان موزه سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی همراه بود، تاریخچه‌ای از موزه‌های آستان قدس رضوی و گنجینه‌های آن توسط کارشناس موزه معرفی شد.
گفتنی است برنامه زنگ کتاب با اولویت قرار دادن مناطق کم‌برخوردار توسط کتابداران کتابخانه مرکزی سازمان و کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و معرفی منابع استاندارد در مراکز مختلف شهر مشهد و شهرستان‌های دارای کتابخانه رضوی برگزار می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.