.

حجت الاسلام سید عقیل زیدی:

حضرت زهرا(س) شهید راه ولایت و حمایت از امام خود است

کارشناس مذهبی در جلسه ای از سلسله نشست های سفیر رضوان که با حضور زائران پاکستانی از فرقه نوربخشیه صوفی در حرم مطهر برگزار شد، گفت: حضرت زهرا(س) شهید راه ولایت و حمایت از ولی فقیه و امام خود هستند.

1397/11/22 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام دکتر سید عقیل زیدی در این جلسه که با محوریت سیره حضرت زهرا(س) و نقش آن در تحقق انقلاب توسط اداره زائران غیر ایرانی برگزار شد، گفت: حضرت زهرا(س) یار و یاور امام زمان خود و اولین زنی بود که پای ولایت ایستاد.
وی با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد، اظهار داشت: اولین زنی که پای ولایت ایستاد و پشتیبان ولی فقیه و امام خود بود، حضرت زهرا(س) است.
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه باید در زندگی، حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهیم، گفت: بانوی بزرگ اسلام از لحاظ عقیدتی و کلامی در اثبات امامت و ولایت از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرد و همواره بدون هیچ ترس و واهمه‌ای در تمامی عرصه‌ها از ولایت و امامت دفاع کرد.
زیدی با اشاره به احادیث کساء و لولاک و شان نزول سوره کوثر که بیان کننده شخصیت حضرت زهرا(س)است تصریح کرد: حضرت زهرا(س) با داشتن چنین جایگاهی نزد خداوند و پیامبر اکرم(ص) از انسان‌های هم عصر خود سختی و مرارت‌های بسیار را متحمل شد زیرا که پشتیبان ولایت بود.
گفتنی است در پایان این جلسه از زائران پاکستانی شرکت کننده با اهدای هدایای فرهنگی تقدیر به عمل آمد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.