.

6 سرود انقلابی توسط واحد آوای رضوان تولید شد

6 سرود انقلابی به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال‌گرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید و منتشر شد.

1397/11/22 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، گروه‌های سرود آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سرودهای انقلابی ویژه‌ای را هم‌زمان با بانگ الله اکبر در شب 22 بهمن 1397 در برخی مساجد شهر مشهد اجرا کردند.
این شش سرود در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی- ایرانی، ایجاد شور و نشاط در وجود مردم همیشه در صحنه و انقلابی کشور و معرفی گوشه‌هایی از موفقیت‌های ایران در طول چهل سال گذشته تهیه و در اختیار این گروه‌های سرود گذاشته شده بود.
مسجد جوادالائمه(ع) واقع در چهارراه آزاد شهر، مسجد امام علی(ع) در چهارراه فرامرز عباسی و مسجد حضرت ولیعصر(عج) در خیابان راهنمایی از جمله مساجدی است که میزبان گروه‌های سرود آوای رضوان شد.
سرودهای واحد آوای رضوان به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) تولید و توسط گروه‌های نوجوان و جوان در مناسبت‌های گوناگون ملی و مذهبی در مراسم و پاتوق‌های مختلف و معابر پرتردد شهری مانند خیابان‌ها و بازارهای اطراف حرم مطهر رضوی، راه‌آهن، پایانه مسافربری و فرودگاه و... اجرا می‌شود.
لازم به ذکر است، گروه‌های سرود آوای رضوان زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی فعالیت می‌کنند و برنامه‌های متنوعی را در سال جاری در ایامی مانند نوروز، دهه کرامت رضوی، دهه پایانی ماه صفر و دهه فجر در مشهدمقدس اجرا کردند که این سرودها مورد توجه و استقبال زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) قرار گرفت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.